Category kukes Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kukes’
By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Kërcënimi më i madh për banorët e Kukësit…

Banorët e fshatit Topojan dhe Brekije të Kukësit ndihen të kërcënuar nga ariu. Kafsha e egër prej disa javesh tashmë po shkatërron të gjithë fshatin, ndërsa së fundmi ka sulmuar një 36 vjeçar i cili More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Pas rrugës së Kombit, Kastrati merr konçensionin edhe të aeroportit të Kukësit

Qeveria ka marrë një ofertës të pa kërkuar për ndërtimin e Aeroportit të Kukësit. Në vendimin e sotëm të Këshillit të ministrave u vendos që qeveria ti japë 8 pikë bonus bashkimit të shoqërive More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Ariu sulmon 36-vjeçarin, ja ku ka ndodhur ngjarja

Ariu sulmon një 36-vjeçar në Kukës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth 100 m afër segmentit Kukës – Shishtavec. Ariu, i ka dalë përpara dhe ka sulmuar shtetasin Shehap Dafkun, ndërsa ky More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

Salianji: Rama ndan milionat e konçensioneve, shqiptarëve iu pijnë gjakun

Depuetit i PD, Ervin Salianji vizitoi familjet e dy prej kuksianëve të protestës të cilët mbahen ende në burg, Vasil Laçi dhe Isuf Gashi. Babai i Isuf Gashit tregon se për çdo vizitë në Tirane tek djali More...

By Albpress News On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Busti i Havzi Nelës në Kukës/ Salianji: Ishte disident, njeri me mendim të qartë

Në Kukës u vendos sot busti i poetit Havzi Nela, në një ceremoni ku ishin të pranishëm vecc Kryebashkiakut Bashkim Shehu dhe Prefektit, edhe deputetë të PD-së. Ervin Salianji me anë të një postimi në More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 4th, 2018
0 Comments

Denoncimi/ Rama rikthen shamitë e kuqe, ja çfarë ndodh me gjimnazistët…

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar sot disa foto të tjera, dhe shkruan se fëmijët që kërcejnë janë nxënës në gjimnazin “Havzi Nela” në Kukës. Berisha shton se vendosja e shamive të kuqe More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Rama publikon raportin për Kukësin: PS 7 mijë vota plus, bie PD e LSI…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar analizën e votave në Qarkun e Kukësit si edhe problemet dhe shqetësimet që ndajnë banorët e këtij qarku. Sipas raportit të kryeministrit, qytetarët në Kukës kërkojnë More...