Category kujdes Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kujdes’
By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

7 gjëra që nuk duhet të bëni pasi keni ngrënë!

E keni pyetur ndonjëherë veten nëse keni zakone të mira të të ngrënit? Nuk po flasim vetëm për të ngrënën ushqim më vlera të larta ushqyese, flasim për veprimet që bëjmë para, pas ose gjatë të More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 3rd, 2018
0 Comments

Njihuni me dy shenjat më të rrezikshme të horoskopit

Ndër karakteristikat e shumta, zodiaku gjithashtu na tregon cilat janë shenjat më të këqija dhe më të rrezikshme. Prandaj, është e rëndësishme të kuptojmë se çfarë të presim prej tyre në këtë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 16th, 2018
0 Comments

Tetë këshilla për ata që janë beqarë

Nëse nuk keni qenë në lidhje me dikë për një kohë të gjatë, ka mundësi që keni dalë jashtë tregut sepse gjërat kanë ndryshuar shpejt kohët e fundit. Epoka digjitale ka sjellë me vete aplikacione More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kujdes me berberin, ja çfarë mund t´ju ndodhë

Një berber në Florida është bërë i njohur në internet, pasi një video gazmore që ai ka shpërndarë gjatë punës së tij është bërë virale në të gjitha rrjetet sociale. Berberi Jude Sannicandro po More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

Qëndrojini larg, dieta me ujë është e rrezikshme

Për tu dobësuar pa shkuar në palestër dhe pa mbajtur një dietë specifike, na këshillohet që të konsumojmë vetëm ujë? Pa prit pak… Dietat të cilat kërkojnë qëndrimin e shumë orëve pa konsumuar More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Kështu mund t’i ruani lulet në ambientin e shtëpisë

Të gjithë duan që lulet e tyre të duken bukur. Por shpesh ndodh që atyre iu mungon kujdesi i duhur – harroni t’i ujitni apo edhe i vendosni në vendin e gabuar. Më pas ndodh që lulet të tkurren apo edhe More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Studimi / Si t’i mbrojmë fëmijët nga alergjitë që në muajin e katërt!

Për t’i mbrojtur nga alergjitë, ushqeni fëmijët me ushqime të forta që nga muaji i katërt. Një studim i ri, zbulon se fëmijët që hanë ushqime të forta që nga muaji i katërt i jetës, kanë më pak More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Ja 8 këshilla të thjeshta që t’i evitoni dhe zhdukni dëmtimet nga dhëmbët

Dhëmbët janë pjesë me rëndësi estetike dhe shëndetësore për njeriun dhe sigurisht secili nga ne dëshiron të ketë dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm. Megjithëse ekziston një besim i zakonshëm More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Mos e përdorni kurrë uthullën e mollës nëse vuani nga

Uthullës së mollës, eliksirit të shëndetit dhe të bukurisë, me veti anti-fungale, antibakterial i janë gjetur ndër vite njerëzit përdorime të pafundme. Megjithatë duket se jo të gjithë njerëzit More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 14th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kujdes kur udhëtoni drejt Rusisë, ja këshillat e shërbimeve sekrete…

Zyrtarë të inteligjencës së Shteteve të Bashkuara dhe të Britanisë së Madhe i paralajmëruan tifozët e futbollit që udhëtojnë në Rusi për Kampionatin Botëror, se telefonat e tyre celularë dhe kompjuterët More...