Category kufiri Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kufiri’
By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Debati për kufijtë, reagon KE: Thaçi dhe Vuçiç duhet të…

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 2nd, 2018
0 Comments

Majko: Më 1 janar hiqet kufiri Kosovë-Shqipëri

Në vendin ku u luftua shumë për liri e pavarësi, aty ku edhe ra heroikisht komandanti legjendar i UÇK-së Adem Jashari, të mërkurën mbrëma u dha një lajm që i gëzoi fort mijëra shqiptarë. Ministri More...

By Albpress News On E diel, Korrik 22nd, 2018
0 Comments

Bushati si Kotzias: Marrëveshja me Greqinë, fajin e kanë opozitat e dy vendeve…

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka folur me të njëjtën gjuhë si homologu I tij grek, Nikos Kotzias, duke akuzuar opozitën, qoftë në Shqipëri, ashtu edhe në Greqi, lidhur me More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Marrëveshja me Shqipërinë/Kotzias sulmon opozitën shqiptare dhe greke: Mos shfrytëzoni…

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, shpreson që opinioni publik dhe politik në vend të tregojë më shumë pjekur lidhur me negociatat që po zhvillon Athina me Tiranën. “Besoj se populli ynë po mësohet More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Tsipras flet për 3 çështjet e mbetura pezull me Shqipërinë/ Mediat: A po flitet për ndryshime kufijsh…(Video)

Mes Shqipërisë dhe Greqisë kanë mbetur ende pezull 3 çështje që duhet të marrin zgjidhje për të plotësuar marrëveshjen mes dy vendeve. Zona Ekonomike ekskluzive, kufiri detar dhe ajo e gjendjes së More...

By Albpress News On E premte, Maj 25th, 2018
0 Comments

Kontrolli i udhëtarëve në pikat kufitare shqiptare do të bëhet nga SHBA

Kontrolli i udhëtarëve në pikat kufitare shqiptare do të bëhet nga SHBA që do të instalojë sistemin e monitorimit. Kjo përcaktohet në një projektligj të depozituar në Kuvend , i cili ka për qëllim More...

By Albpress News On E diel, Maj 20th, 2018
0 Comments

Mali i Zi kërcënon Shqipërinë: Do ndërtojmë gardhin me tela në kufi…

Mali i Zi po konsideron mundësinë e ndërtimit të një gardhi me tela në kufirin me Shqipërinë për të parandaluar kalimin e emigrantëve ilegalë. Kështu ka deklaruar këtë të dielë një zyrtar i qeverisë More...