Category kufinj Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kufinj’
By Albpress News On E hënë, Gusht 13th, 2018
0 Comments

Merkel e thotë prerë: S´ka ndryshim kufijsh në Ballkan

Kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës, Denis Zvizdiq gjatë vizitës së tij në Gjermani u takua me kancelaren Angela Merkel dhe pas takimit të tij ai bëri të ditur se të gjitha More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Diplomati suedez tregon rreziqet për shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi: Ja çfarë ndodhë me Maqedoninë dhe Bosnjën

Diplomati i njohur me karrierë globale, Carl Bild, ka shkruar një analizë për gazetën prestigjioze, “Washington Post”, në të cilën ka folur për marrëveshjen finale mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Kokëdhima: Ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, antikombëtar

Kreu i Partisë Zgjidhja, e ka cilësuar të pamundur dhe antikombëtare ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kokëdhima thekson se brenda Kosovës nuk ka asnjë centimetër tokë serbe, ndërsa shton More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Ndryshimi i kufinjve, reagon Presidenca: Duhet ndryshuar Kushtetuta…

Ideja e presidentit Hashim Thaçi për “korrigjim” të kufijve është në kundërshtim me Nenin 1 të Kushtetutës së Kosovës, i cili thotë se Republika e Kosovës nuk ka pretendime territoriale ndaj shteteve More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Plani i Merkel/ Mediat serbe: Ndarja e Kosovës është e mundshme…

Mediat serbe kanë publikuar planin e Angela Merkelit për çështjen e Kosovës. Edhe pse dialogu zyrtar midis Beogradit dhe Prishtinës udhëhiqet nga Bashkimi Evropian, është e qartë se pa marrëveshjen miqësore More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

Nishani: Kosova, Jerusalemi i shqiptarëve…

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar lidhur me debatet e fundit për ndryshimin e kufinjve. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Nishani thekson se Kosova nuk është një çështje e thjeshtë e një shteti, More...