Category kroacia Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kroacia’
By Albpress News On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

VIDEO+FOTO/ Spanja luan tenis me Kroacinë, turpërohet nënkampionia e Botës

Skuadra e drejtuar nga Luis Enrique ka turpëruar ekipin e Zlatko Dalic me rezultatin e thellë 6-0. Ndeshja ishte e ekuilibruar deri në minutën e 24-të kur Saul shënoi golin e parë të ndeshjes. Në minutën More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 23rd, 2018
0 Comments

Dalic: Jam trajneri i dytë më i mirë në botë, por donin…

Kroati Zlatko Dalic thotë se është trajneri i dytë më i mirë në botë dhe vlen më shumë se 5 mln euro në vit. Dalic udhëhoqi Kroacinë drejt finales në Kupën e Botës, ku është mundur 4-2 nga Franca. Dalic More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

Largohet nga Kroacia?! Trajneri Zlatko Daliç merr vendimin

Trajneri i Kroacisë Zlatko Daliç ka bërë një punë të madhe me ekipin e Kroacisë në Botëror, por duket se ka ardhur koha që kjo lidhje të prishet. Ka qenë vetë trajneri kroat që e ka vendosur largimin. More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

LIVE/ Finale e çmendur, Franca-Kroaci: 4-2

Franca e Kroacia po përballen në finalen e Kupës së Botës, ndërsa në më pak se 40 minuta lojë u shënuan 3 gola, dy nga Franca dhe një tjetër nga kroatët. Një ndeshje e mbushur me emocione, raste të More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Ja sa milionë fitojnë finalistët e Botërorit, Franca dhe Kroacia

Milionat e shpërndarë nga FIFA për Botërorin “Rusi 2018” kalonin çdo herë kompeticion tjetër të zhvilluar më parë nga institucioni më i lartë i futbollit. Këtë herë u shpërndanë 670 milionë More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Premtimi i Rakitiç: Nëse fitojmë Kupën e Botës, tatuazhin do ta bëj në…

Kombëtarja kroate do të përballet të dielën me Francën, në finalen e parë të saj në një Botëror, në Moskë. Rakitiç ka qenë një nga lojtarët e spikatur për ekipin e Zlatko Dalic, së bashku me More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Ylli dhe heroi kroat rrezikon deri në 5 vjet burg…

SLuka Modriç rrezikon deri në 5 vjet burg për ndryshim të dëshmisë në gjyq, për rastin e kriminelit Zdravko Mamiç, raporton SkySport. Në një vizitë të bërë në vendlindjen e tij, në Zarë, gazetari More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Kroacia, gati për aktin e fundit/ Modriç: Fal të gjitha Ligat e Kampioneve për Kupën e Botës

Kroacia është gati të shkruajë historinë të dielën në Moskë, por me petkun e skuadrës jofavorite. Madje, më pak favoriten e të gjithë historisë. Ballkanasit janë finalistja më e dobët në letër More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Reagimi i mediave kroate pas kualifikimit historik të Kroacisë në finale…

Mediat në Kroaci kanë reaguar për kualifikimin historik në finale të Botërorit Kroacia mundi 2:1 Anglinë pas vazhdimeve, për të siguruar biletën e finales së Kupës së Botës. Goli i Mario Mandzukicit More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Reagimi emocional i presidentes kroate: Bravo, jemi në finale

Kroacia ka arritur ta mposhtë Anglinë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, me rezultat 2 me 1. Për këtë lajm të gëzueshëm për kroatët, ka reaguar menjëherë presidentja Kolinda Grabar Kitarovic. Ajo More...