Tag archive for ‘kroaci’
By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Qeveria e Kroacisë në mbledhje të veshur me fanella të përfaqësueses

Anëtarët e Qeverisë së Kroacisë, të prirë nga kryeministri Andrej Plenkoviq, në mbledhjen e sotshme ishin me fanellat e përfaqësueses kroate, ngjyrë kuq e bardhë. Në Twiter, në faqen e Pallatit të More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Kush më afër finales së madhe?

Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia dhe Anglia do të matin forcat More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Formacionet e super gjysmëfinales, Kroacia – Anglia

Sonte kompletohen finalistët në Kampionatin botëror 2018. Kroacia dhe Anglia takohen sonte në kërkim të finales në Kampionatin botëror 2018. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. Kroacia More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Lirohet nga burgu kroat Ballisti, ja fjalët e tij të para. Poston foto me…

Pak minuta më parë është liruar nga paraburgimi Ismail Morina i njohur si Ballisti. Me një foto me konsullin shqiptar në Bari, Ballisti ka reaguar ne profilin e tij ne rrjetet sociale duke lajmëruar lirinë. “Me More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Historia prekëse e Modricit, nga fëmijëria deri te lufta

Luka Modric është dashur të kapërcejë shumë vështirësi serioze përpara se të bëhej një futbollistë profesionist. Kur kapiteni i Kroacisë ishte vetëm 6 vjeç, jeta e tij u trondit kur gjyshit i tij More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

VIDEO/ “Ruleta ruse” eleminon Rusinë, Kroacia në 1/4 e finales

Kroacia eleminoi me penallti Rusinë, duke siguruar një vend në gjysëmfinalet e Kupës së Botës. Kroatët do të përballen me Anglinë, kurse në sfidën tjetër ballafaqohen Franca me Belgjikën. Ndeshja More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Banka Ruse ka bërë një premtim në rast të fitores ndaj Kroacisë

Banka Qendrore Ruse ka premtuar të emetojë një monedhë gjysmë ruble, në rast se skuadra kombëtare do të mundë Kroacinë dhe do të arrijë në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Kjo u njoftua nga vetë More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Rusi – Kroaci, formacionet e skuadrave

Rusia dhe Kroacia takohen mbrëmjen e sotme në orën 20:00 në ndeshjen e fundit çerekfinale në Kampionatin botëror 2018. ‘Sky Sport’ ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. Rusia (3-4-2-1): Akinfeev; More...

By Albpress News On E diel, Korrik 1st, 2018
0 Comments

Danimarka 18 ndeshje pa humbur

Kroacia ka qenë deri më tani skuadra surprizë e këtij Botërori, pasi ka befasuar të gjithë me rezultatet e saj. Por kjo gjë pritej, duke parë yjet që ka në përbërje ky ekip, që ka treguar se këtë More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kroacia fiton 3-0, natë ferri për Argjentinën

Argjentina është shumë afër eliminimit dhe fati i saj do të varet edhe nga takimi Islanda – Nigeri, por mund të pritet edhe ndeshja e fundit. Askush se kishte pritur një Argjentinë me një start kaq More...