Category kroaci Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kroaci’
By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Presidentja kroate në Kuvendin e Shqipërisë: Ju kemi partner strategjik dhe politik…

Presidentja e Kroacisë,  Kolinda Grabar-Kitaroviç, i është drejtuar me një fjalë përshëndetëse Kuvendit të Shqipërisë, ndërsa ripërsëriti mbështetjen e vendit të saj ndaj Shqipërisë në proçesin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kombëtarja kroate kthehet në Zagreb, ja pritja që i rezervohet

Kombëtarja e Kroacisë është kthyer në Zagreb me statusin si nënkampione bote në përfundim të “Rusia 2018”. Dhe natyrisht që nuk mund të mungonte pritja e ngrohtë e tifozëve në aeroport. More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Momenti emocionues, Presidentja kroate nuk mban lotët kur takon Modriç

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, ka qenë një prej shembujve më të mirë për politikanët gjatë Kampionatit të sivjetmë Botëror. Përveçse një tifoze e flaktë e përfaqësuese së saj, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Francë-Kroaci, publikohen formacionet zyrtare

Franca dhe Kroacia do të luajnë finalen e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” në “Luzhniki Stadium” të Moskës. Në formacionet e tyre, teknikët përkatës kanë zgjedhur lojtarët më në formë, prej More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Ky është mesazhi i kryeministres së Kroacisë para ndeshjes

Shefja e Qeverisë kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic ka publikuar një video në profilin e saj në rrjetin social, përmes së cilës ka falënderuar Rusinë për mikpritjen gjatë kampionatit botëror si dhe ka More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Francë – Kroaci, historia e finaleve favorizon kroatët debutues

Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, ndërsa kampionët e Botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e saj të parë në një finale të More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Dalic: Nuk kemi presion, duhet të zbavitemi

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliç, deklaroi në konferencën për shtyp përpara finales së Botërorit ndaj Francës se ekipi i tij nuk ka fare presion. “Jemi krenarë kur shohim se çfarë po ndodh në vendin More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Arritën në finale, ja si e quan Presidentja kroate ekipin kombëtar…

Kroacia ka arritur të bëjë për vete të gjithë tifozët e futbollit anembanë botës pas arritjes në finale të Kupës së Botës, ku të dielën takohet me Francën. Ky sukses më i madhi në historinë e More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Ish-arbitri i FIFA-s: Goli i Perisic ishte i parregullt

Ish-arbitri i FIFA-s Eduardo Iturralde thotë se goli i barazimit i shënuar nga Ivan Perisic në fitoren 2-1 të gjysmëfinales ndaj Anglisë duhet të ishte anuluar. Perisic goditi me takë topin duke e shtyrë More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Pogba nuk i frikësohet kroatëve

Franca e ka të qartë se çfarë fuqie ka Kroacia, me të cilët do të takohen në finalen e Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”. Finalja e madhe luhet të dielën në orën 17.00 dhe të gjithë e presin More...