Category KPK Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘KPK’
By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

KPK e konfirmoi në detyrë, Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtaren e Tiranës

Vetem pak pasi KPK rikonfirmoi në detyrë gjyqtaren e Tiranës, Alma Brati, pasi kaloi në testin e Vetingut, vjen ankimimi i Komisionerit Publik kundër këtij vendimi. “Komisioneri Publik vlerëson se vendimi More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

ONM kundër KPK edhe për gjyqtarin e Apelit Administrativ/ Ankimoni vendimin…

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit ka ankimuar vendimin e KPK qe rikonfirmoi ne detyre gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit, Tiranë, Artur Malaj. “Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit u ka More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 9th, 2018
0 Comments

Gjata: Përplasjet ONM-KPK, mendoj se po luftohet dystandardizimi i vendimmarrjes…

Konstitucionalisti Çlirim Gjata i ftuar në ‘Fax News’ ka folur rreth vendimeve të fundit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit për prokurorët dhe gjyqtarët të cilët janë konfirmuar në detyrë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 9th, 2018
0 Comments

ONM kundër KPK, kërkon shkarkimin e një tjetër gjyqtari…

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ju ka paraqitur sot, Komisionerëve Publikë rekomandimin për ta ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

ONM ankimoi konfirmimin në detyrë të Zaganjorit/ VoA: KPK foli për një seri problemesh….

Në Shqipëri, kapitulli i rivlerësimit për Kryetarin e Gjykatës së Lartë, nuk mund të konsiderohet i mbyllur, pavarësisht se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e konfirmoi atë në detyrë. Operacioni Ndërkombëtar More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

ONM kundër KPK: Të apelohet vendimi për kreun e Gjykatës së Lartë…

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit do të apelojë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili lejoi Kryetarin e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjorin, që të vijonte detyrën, pas rivlerësimit More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

KPK konfirmon në detyrë prokurorin që pati përplasje me Llallën

Prokurori Arben Dollapaj kalon Vettingun. Dollapaj është në prokuror i Apelit në Shkodër dhe ai iu nënshtrua të tria kritereve të përcaktuara në ligj për Vettingun. Seancën e sotme, KPK ka deklaruar More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Pasuria e pajustifikuar e kunatit dhe motrës, KPK merr vendimin për Artur Malajn

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhene mesdten e sotme vendimin per Artur Malajn, gjyqtar i Gjykatës Administrative të Apelit prej korrikut të vitit 2013, i cili ka kaluar testin e vetingut. Ne seancen e More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Prokurori Dollapaj del në Vetting, KPK: Deklarimet janë të sakta, nuk ka probleme me pasurinë

Ka nisur seanca në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, për prokurorin Arben Dollapaj, i cili aktualisht është në prokuror i Apelit në Shkodër. Dollapaj i është nënshtruar të tria kritereve të përcaktuara More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 2nd, 2018
0 Comments

KPK rikonfirmon në detyrë prokurorin e Tahirit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin për prokurorin e Krimeve të Rënda, njëherësh zv.drejtues i kësaj prokurorie, Gentjan Osmani. “Kjo trupë gjukuese vendosi: konfirmimin në detyrë të More...