Category kosove Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘kosove’
By Albpress News On E mërkurë, Gusht 15th, 2018
0 Comments

Publikohet dokumenti/ “Zëri”: Ky është raporti për shkëmbimin e territoreve…

Gazeta “Zëri” ka arritur ta sigurojë një raport të hartuar nga gjashtë ekspertë serbë dhe të përkrahur nga Fondacioni për Shoqëri të Hapur në Beograd, në të cilin paraqiten skenarët për shkëmbim More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 11th, 2018
0 Comments

Nga Italia në Bosnje, ku u ndjenë lëkundjet e tërmetit që tronditi Shqipërinë

Lëkundjet e tërmetit të fuqishëm që goditi vendin këtë pasdite u ndjenë në disa shtete. Sipas qendrës Evropiane të Sizmologjisë, lëkundjet janë ndjerë në Kosovë, Maqedoni Serbi dhe Bosnje-Hercegovinë. More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Sulmohet ambasada e Kosovës në Suedi, reagon MPJ

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës dënon sulmin që ka ndodhur sot në orët e pasdites ndaj objektit të ambasadës së Republikës së Kosovës në Suedi. “Ministria e Punëve të Jashtme vlerëson More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

U vra bashkë me të bijën për 5 euro/ Valbona kishte kërkuar disa herë ndihmë, por policia…

Valbona Marku Nrecaj u vra të shtunën mbrëma bashkë me të bijën e saj nga ish-burri, Pjetër Nrecaj. Në katër faqe aktakuzë prokurorja Mene Syla ka sqaruar konfliktet e mëhershme në çiftit Ndrecaj të More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Shkëmbim territoresh/ Reagon DASH: Kosova dhe Serbia të shmangin retorikën negative, duhet…

Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që të shmangin retorikën negative dhe të punojnë së bashku për një marrëveshje që siguron qëndrueshmëri për të dyja vendet dhe More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Ja kush e ndaloi Berishën të hynte në Kosovë në vitin 2000…

Sot është diskutuar mjaftë për ndalimin e Sali Berishës për të hyrë në Kosovë në vitin 2000. Presidenti Thaçi gjeti një mbështetje te Ibrahim Rugova, ku tha se ky i fundit ia pamundësoi hyrjen në More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Ish-ministri Ramës: Soros të dalë jashtë ligjit, t´i konfiskohen pasuritë dhe…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër për aferën anti-shqiptare të ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Manjanit, nëse pas kësaj afere qëndron realisht Soros, atëherë More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Situata në Kosovë, Vuçiç mbledh me urgjencë Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Mbledhja e Këshillit për Siguri Kombëtar e ftuar nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të mbahet në orën 8:00. Presidenti serb e ka ftuar këtë mbledhje për shkak të situatës në Kosovë. Sipas More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

“Të mos ketë tensione në terren”, BE del me deklaratë urgjente pas zërave për dhunë në Kosovë

Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Prishtina dhe Beogradi që mos të ketë tensione në Kosovë, të cilat mund t’i dëmtojnë përpjekjet e përbashkëta për arritje të një marrëveshjeje përfundimtare mes More...

By Albpress News On E premte, Korrik 27th, 2018
0 Comments

Soros takon Vuçiç, interesohet për dialogun Serbi-Kosovë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, u takua sot në zyrën e tij me ndihmës-presidentin e Këshillit Drejtues së Fondacionit për Shoqëri të Hapur, Aleksander Soros. Me të ai ka diskutuar rreth situatës More...