Category keshilla Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘keshilla’
By Albpress News On E mërkurë, Gusht 15th, 2018
0 Comments

Me zarzavate do ta mbani larg kancerin e zorrës së trashë!

Disa kancer të zorrës së trashë mund të parandalohen nëse rritet mbikëqyrja dhe zakonet e jetesës. Sipas një studimi mund t’i shpëtojmë kancerit të zorrës së trashë si tjetër, veçse duke u ushqyer More...

By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

Nuk po gjeni dot një punë? Provoni të bëni një tatuazh

Nëse jeni në vështirësi për të gjetur punë, mbase duhet të mendoni për të bërë bjë tatuazh, pasi personat që kërkojnë një punë kanë mëshumë mundësi për tu punësuar nëse punëdhënësi vëren More...

By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

Para një infarkti, trupi ju paralajmëron, mos i neglizhoni këto 5 shenja

Miliona njerëz vuajnë në botë nga problemet e zemrës. Një nga shqetësimet kryesore është ataku kardiak, i cili shënon dhe rastet më të shpeshta në vdekshmëri. Për më tepër, numri i sulmeve në zemër More...

By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

Pesë plazhe për muajin e mjaltit

Nëse ju dhe bashkëshorti juaj i ardhshëm, jeni të stresuar me planifikimin e dasmës, lëreni atë mënjanë dhe filloni planifikimin e muajit të mjaltit. Më poshtë i keni disa nga vendet e ëndrrave. Ishulli More...

By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

Këto shenja trupi ju paralajmëron për kancer të mushkërive

Kanceri i mushkërive është më vdekjeprurësi në mesin e grave dhe burrave. Në shumë raste njerëzit diagnostifikohen me këtë sëmundje për shkak të pirjes së duhanit. Megjithatë, disa njerëz që asnjëherë More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 13th, 2018
0 Comments

Kërkoni qen roje? E kemi propozimin

Fjala është për qenin e madh të njohur për trup të fuqishëm, qimeshkurtër dhe qimedendur, të rezistueshëm ndaj kushteve të ndryshme atmosferike. Sipas standardit të organizatës ndërkombëtare kinologjike More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 13th, 2018
0 Comments

Si të mbrohemi nga virozat verore?

Termi virozë shpesh përdoret për sëmundje më të shkurtra dhe më të lehta që shkaktojnë virusin, ose supozohet se janë shkaku i virusit. Dhimbja e fytit dhe temperatura, të vjella të shpeshta dhe diarre More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 13th, 2018
0 Comments

Pija që duhet konsumuar para gjumit për bark të sheshtë

Të largoni toksinat e dëmshme nga trupi është një funksion i përditshëm i mëlçisë. Kur këto toksina kanë zënë vend në trupin tuaj mëlçisë i duhet të punojë shumë më tepër për t’i eliminuar. Ndryshimet More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Këshilla e sizmiologut: Si mund të mbroheni gjatë tërmeteve…

Tërmetet mund të godasin krejt papritur dhe pa paralajmërim. E rëndësishme është që në dridhjen e parë të merrni masa mbrojtëse.Kjo eshte keshilla e sizmiologut, Tahir Ahmeti. Më poshtë janë disa More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Doni bark petë! Pijeni kështu kafen e mëngjesit

Për të pasur gjithmonë një bark të sheshtë është pothuaj e pamundur. Është aq i vështirë djegia e asaj yndyre sa mund të të kthehet në stres më vete. Edhe në qoftë se stërviteni si të çmendur, More...