Category jeta Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘jeta’
By Albpress News On E hënë, Gusht 20th, 2018
0 Comments

Studimi: Pas të 60-ave, një shqiptar mund të rrojë dhe 20 vjet më shumë

Sipas një harte të re, jetëgjatësia e shqiptarëve ndodhet në fashën e 78-80 vjeç, e shënuar me ngjyrën e verdhë. E përpiluar nga organizata HelpAge, me të dhënat e OBSH, tregohet për 195 shtete në More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Nëse bëni këto 8 gjëra, do t’ju ndjekë vetëm fati i mirë

Të gjithë mundoheni të këshilloheni për mirë në çdo fushë të jetës. Sipas intv.al janë disa gjëra që duhet të bëni në jetën tuaj dhe fati i mirë do t’ju ndjekë. Mundohuni të realizoni disa More...

By Albpress News On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

FOTO/Si zhvillohet jeta në vendin e Kim Jong-un

Të gjithë janë kurioz të dinë si është jeta në Korenë e Veriut. Por një fotografe, e cili kaloi 10 ditë në Phenian në vitin 2015 i ka dhënë botës një paraqitje të shkurtër brenda vendit misterioz. Mindy More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Rrëfehet një nga vajzat më të bukura të Tiranës! Pse e “fshihte” emrin gjatë diktaturës

Te kishe ngjashmeri me një aktore, artiste, këngëtare, apo personazh të famshëm të botës së artit, kinematografisë e spektaklit, konsiderohej një “privilegj” i madh në njohje, miqësi, deri në histori More...