Tag archive for ‘Itali’
By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Lirohet nga burgu kroat Ballisti, ja fjalët e tij të para. Poston foto me…

Pak minuta më parë është liruar nga paraburgimi Ismail Morina i njohur si Ballisti. Me një foto me konsullin shqiptar në Bari, Ballisti ka reaguar ne profilin e tij ne rrjetet sociale duke lajmëruar lirinë. “Me More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Arrestohen 6 persona, mes tyre 2 shqiptarë/ Dyshohen për trafik droge…

Dy shqiptarë, tre tunizianë dhe një italiane, të moshës nga 32 në 47 vjeç, u arrestuan nga policia italiane në Ravena, të dyshuar për trafik dhe shitje droge. Një person i shtatë i ka shpëtuar arrestit More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Debati / Tabaku: Italia mbron kinemanë 101 vjeçare, në Shqipëri Rama fshin historinë

Prej disa muajsh artistët dhe aktorët kundërshtojnë një projekt të qeverisë për shembjen e godinës aktuale të Teatrit Kombëtar, ndërsa Kryeministri Edi Rama nuk u tërhoq nga nisma dhe miratoi në Kuvend More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Në Milano zbarkon CR7? “Fake news” nxjerr blof gazetarët

Një “fake news” ka bërë çorap gazetarët sportivë në Itali, të cilët vërshuan “lumë” në Aeroportin Linate të Milanos, ku prisnin të zbriste Cristiano Ronaldo. Ajo që panë në të vërtetë More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Vrau gruan dhe kunatën, shqiptarin e shpien në vendin e ngjarjes/ Ankesa që habiti policinë…

Është mot me lagështi, rreth 40 gradë. Papritmas, një makinë burgu ndalet para godinës së një ndërtese me gjashtë familje në Hausen AG. Vrasësi i dyfishtë i dyshuar R. B. (54) zbret me pranga në More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Skafi me drogë, zbulohen të tjera detajet: Skafistët ishin maskuar si…

Rreth 1 ton drogë u bllokua nga policia italiane në brigjet e Salentos. Vlera e drogës arrin në 10 milionë euro, ndërsa bashkë me sasinë e lëndës narkotike u arrestuan edhe 3 skafistët. Skafi me drogë More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Deputeti i PD ironizon Xhafajn: Dje arrestoi hajdutin e byrektoreve, por i iku 1 ton drogë…

Deputeti demokrat, Gent Strazimiri, ka ironizuar së fundmi operacionin Forca e Ligjit, pas kapjes në Itali të një skafi me 1 ton drogë. “Forca e Ligjit” dje pati një arritje me arrestimin e tmerrit More...

By Albpress News On E premte, Korrik 6th, 2018
0 Comments

Raporti/ Trafiku i drogës nën kontrollin e shqiptarëve dhe marokenëve…

Krimi shqiptar po fiton territor në Itali lidhur me trafikun e drogës, raportojnë mediat italiane. Ata i referohen një raporti të Drejtorisë Qendrore për Shërbimet kundër drogës, në Policinë italiane. Rezultatet More...

By Albpress News On E premte, Korrik 6th, 2018
0 Comments

Në gjendje të rënë, makina përplas shqiptarin në Itali…

Një i moshuar shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë në spital. Ai është goditur me shpejtësi nga një makinë mbrëmë rreth orës 18:00 në Fossombrone të Italisë, shumë pranë repartit të karabinierëve. Mediat More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 4th, 2018
0 Comments

Dokumentet autentike/ Prej 1938 ndalohet tjetërsimi i pronës tek Teatri Kombëtar, Rama më keq se pushtuesit…

Deputetja demokrate Jorida Tabaku publikoi sot dokumenta autentike të vitit 1938, që ndalojnë tjetërsimin e pronës tek Teatri Kombëtar. Tabaku i paraqiti dokumentat në Komisionin e Ekonomisë, si argument More...