Tag archive for ‘Itali’
By Gjergji On E premte, Maj 25th, 2018
0 Comments

Ja në cilin burg të Italisë ndodhet Agron Xhafaj…/ Zbulohet lëvizja e prokurorit shqiptar…

Prokurori i çështjes së Agron Xhafajt, Përparim Kulluri gjendet në Itali për të marrë në pyetje vëllanë e ministrit të Brendshëm, i cili ditën që u drejtua publikisht më një letër të hapur shkoi More...

By Gjergji On E mërkurë, Maj 23rd, 2018
0 Comments

Merr fund ngërçi politik, Italia me Kryeministër të ri…..

Pas rreth dy muaj ngërçi politik, Italia së shpejti mund të krijojë qeverinë e re. Presidenti i Republikës së Italisë Sergio Mattarella ka ngarkuar Giuseppe Conte-s për formimin e qeverisë. Ky u fundit More...

By Gjergji On E mërkurë, Maj 23rd, 2018
0 Comments

Gazetarja: Ja ku ndodhet Agron Xhafaj

Gazetarja Alba Kepi thotë se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëmnuk ndodhet në paraburgim. Në studion e Oraneës, Kepi thotë se i ka dërguar kërkesë drejtorisë së burgjeve për të pasur informacion More...

By Gjergji On E mërkurë, Maj 16th, 2018
0 Comments

Xhafaj zbriti në aeroportin e Romës, e shoqërojnë dy…

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan sërish për dorëzimin e Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm tek autoritetet italiane. Ai shkruan se Xhafa ka zbritur në aeroportin e Romës i shoqëruar More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 24th, 2017
0 Comments

Italia dëbon tre shqiptarë, kishin urdhër ndalimi hyrje në territorin Shengen deri më vitin 2020

Italia ka dëbuar tre shtetas shqiptarë përkatësisht të moshës 27, 28 e 31 vjeç sepse pa një kontrolli të ushtruar kanë rezultuar pa leje të rregullt qëndrimi. E ndërsa gjatë hetimit për identitetin More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 21st, 2017
0 Comments

Tërmeti godet Italinë: një e vdekur, 7 të zhdukur dhe 25 të plagosur (foto)

Një grua humbi jetën, 7 persona rezultojnë të zhdukur dhe 25 të tjerë janë të plagosur. Është ky bilanci paraprak i tërmetit që goditi zonën rreth ishullit të Ischia në Itali. Mediat italiane raportojnë More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Sa duhet “ta lëshoni” dorën në disa prej destinacioneve kryesore për pushime të shqiptarëve

Jeni me pushime në Greqi, Itali, Turqi, Francë, Spanjë, Kroaci? Kujdes nëpër hotele, apo kur të shkoni në restorante. Nëse nuk jeni të familjarizuar me praktikat e bakshishit që ndjekin këto vende mund More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Itali: humb jetën në një aksident me makinë 29-vjeçari shqiptar

Një tjetër shqiptar ka humbur jetën në Itali si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Palombarese, komuna Mentata (Romë), ndërsa viktima është identifikuar si Ergys Mehori, More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Itali: mbi 1130 mafiozë të arrestuar, miliarda euro pasuri të sekuestruara

Mbi 1130 mafiozë janë arrestuar nga policia italiane përgjatë 7 muajve të 2017. Shifra është bërë publike nga ministri i Brendshëm, Marco Minniti, sipas të cilit mes të arrestuarve janë edhe 30 kriminelë More...

By Gjergji On E martë, Gusht 15th, 2017
0 Comments

Policia italiane arreston më në fund “ninxhën” nga Shqipëria… ndërhyjnë edhe zjarrfikësit!

Një “ninxha” shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane të Pratos fill pasi kishte vjedhur një apartament. 42 vjeçari emri i të cilit nuk bëhet me dije nga media italiane sapo kishte grabitur More...