Category Ilir Meta Archives - Page 2 of 3 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘Ilir Meta’
By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Pas humbjes se “tepsise”, LSI i iken edhe nje tjeter zyrtar/Kthehet ne rradhet e PS…

Mesa duket jo të gjithë në LSI mendojnë njësoj. Administratori i Zall Herrit ka lënë sot LSI për t’u rikthyer në PS. Në një deklaratë të postuar në Facebook, Arben Maloku shkruan se kryetari i Bashkisë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Ky është dekreti i parë që mban firmën e Ilir Metës

​Presidenti i sapo zgjedhur, Ilir Meta ka bere sot dekretin e pare, duke dhene nje grade madhore. Nëpërmjet një njoftimi për mediat, Presidenca njofton se Meta i ka dhene graden “Gjeneral Brigade” Kolonel More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Ish-presidenti: Marrëdhënia me Metën, korrekte. Nuk më ka ndërhyrë në kompetenca

I ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila, ish-Presidenti Bujar Nishani ka folur për herë të parë pas lënies së detyrës së Presidentit. Nishani ka folur edhe për marrëdhënien që ka pasur me Ilir More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Erdogan uron Metës si president: Mbështetja e Turqisë për Shqipërinë do të rritet edhe më shumë!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, me rastin e marrjes së detyrës. Në telegramin e urimit Erdoğan shpreh besimin se Meta do të More...

By Albpress News On E martë, Qershor 13th, 2017
0 Comments

Meta paralajmëron: S’ka dekrete për qeverinë e re, nëse vota cënohet

Nëse Ilir Meta si President do të konstatojë parregullsi në zgjedhje, atëherë nuk do të dekretojë kryeministrin apo ministrat e qeverisë së dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit. ky ishte paralajmerimi qe More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Meta ne Lushnje: Karteli i kanabisit tremb të punësuarit për shushunjat e koncesioneve

Kreu i Kuvendit në detyrë, Ilir Meta, tha nga Lushnja se karteli i kanabisit kërkon të trembë njerëzit e punësuar në shtet për të mbrojtur shushunjat e koncesioneve. Sipas ish-kreut të LSI-së, marrëveshja More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Meta nga Saranda: 1 mln deri ne 25 qershor

Vendimi është marrë, 600 mijë të rinj dhe të reja e kanë vendosur LSI-në forcë të parë në zgjedhjet e 25 Qershorit. Kështu u shpreh ish-Kreu i LSI-së, Ilir Meta, gjatë takimit të organizuar në Sarandë More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 3rd, 2017
0 Comments

Basha-Metës: Merre me qetësi, në 25 qershor të falimenton SHPK-ja

Kreu demokrat Lulzim Basha sulmoi serish nga Kruja Levizjen Socialiste per Integrim, duke e cilesuar ate nje SHPK. Basha ironizoi ish kreun e LSI-se, Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, i cili, sipas tij, duhet t’a More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 1st, 2017
0 Comments

Rama: Jo koalicion me PD pas zgjedhjeve, ja pse nuk u konsultova me Metën

Kryeministri Edi Rama tha se pas 25 qershorit nuk do të qeverisi në koalicion me Partinë Demokratike. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se PS do të sigurojë 71 mandate dhe do të qeverisë vetëm. Blendi More...