Category Ilir Meta Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘Ilir Meta’
By Albpress News On E shtunë, Qershor 9th, 2018
0 Comments

Hapja e negociatave/ Meta ka një mesazh për Ramën, Bashën dhe Kryemadhin…

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar bashkëpunim mes palëve politike në vend në funksion të integrimit. “Unë besoj se janë të gjitha mundësitë që vendi ynë të ketë sukses duke marrë një mesazh pozitiv. More...

By Albpress News On E martë, Maj 29th, 2018
0 Comments

Meta përshëndet raportin e DASH për liritë fetare: Kthimi i pronave, jo vetëm detyrim kushtetues

Presidenti Ilir Meta përshëndeti raportin e fundit të Departamentit të Shtetit mbi “Liritë fetare në Shqipëri” (https://www.state.gov/documents/organization/281118.pdf), që pasqyron situatën e kësaj More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 16th, 2018
0 Comments

Zbardhet mbledhja e Këshillit të Sigurisë/ Meta: Duhet reflektim ndaj raporteve të DASH dhe BE për drogën…

Nën drejtimin e Presidentit Ilir Meta u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare. Çështjet e diskutuara ishin: gjendja e sigurisë kombëtare dhe direktiva vjetore e sigurisë së Republikës së Shqipërisë More...

By Albpress News On E hënë, Nëntor 13th, 2017
0 Comments

Ish-kreu i SHISH propozohet për ambasador!

Ish kreu i ShISh, Visho Ajazi Lika pas shkarkimit nga ky post është emëruar si ambasador. Lika mësohet se është propozuar për ambasador në misionin e NATO, aty ku më herët ka qenë ish deputeti i PD-së, More...

By Albpress News On E mërkurë, Nëntor 8th, 2017
0 Comments

Ish-ministri DEmiraj: Meta të mbledhë Këshillin e Sigurisë, eshtë kaluar vija e kuqe

Ish-ministri i Brendshëm teknik Dritan Demiraj tha se Presidenti i Republikës, Ilir Meta, duhet të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të shqyrtuar që të gjithë elementët që lidhen me sigurinë. I More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Erjon Veliaj: Marrëdhënie me Ilir Metën ndryshoi kur u bë President

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka pranuar se raporti i tij me ish-Kryetarin e LSI-së, Ilir Meta, ka ndryshuar pas zgjedhjes së tij në postin e Presidentit të vendit. Ndësa ka pohuar se ka pasur një More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Takimi Meta-Demiraj/Luan Rama: A e pyete per drogen…

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama ka reaguar pas takimit të sotëm mes presidentit Ilir Meta dhe ministrit të Brendshëm Dritan Demiraj, që siç u tha nga zyra e shtypit ishte përqendruar tek situata nga zjarret More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Situata e zjarreve, Meta-Demiraj 40 minuta takim ne Presidence…

Pas situatës alarmante nga zjarret në vendin tonë, që përditë numëron zona të reja të shkrumbuara, Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me ministrin e Brendshëm, Dritan Demiraj. Mësohet se takimi More...

By Albpress News On E martë, Gusht 1st, 2017
0 Comments

Zbulohet emri, ja kush do ta drejtojë kabinetin e Presidentit Meta

Arben Cici është personi që është emëruar shef i kabinetit në Presidencë. Cici ka qenë këshilltar i Presidentit Topi. Ai u lind në Korçë më 1960. Pas diplomimit në Universitetin e Algjerit, Fakulteti More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Zbulohet zyrtari i pare qe do te punoje ne Presidence/I besuari i Metes, ja kush eshte…

Me ane te nje deklarate per media eshte bere publik emri i zyrtarit te pare qe do te punoje ne Presidence, menjehere pas marrjes se detyres nga Ilir Meta. Ai eshte Alqi Blloko, dhe do te mbaje postin e Sekretarit More...