Category holanda Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘holanda’
By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Holanda i mbyll gojën Ramës/ Presim rezultate konkrete për luftën ndaj krimit dhe korrupsionit

“Tashmë ka një udhërrëfyes të qartë për vijimin e rrugëtimit deri në Qershor 2019. Ka ardhur koha për të arritur rezultate konkrete në të gjitha nivelet në luftën kundër krimit të organizuar dhe More...

By Albpress News On E martë, Qershor 26th, 2018
0 Comments

Holanda mbetet skeptike për Shqipërinë, Gjermania jep “ok”

Shqipëria do të mësojë ditën e sotme fatin e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Përgjithshme, pjesë e Bashkimit Evropian do të diskutohet mbi More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Hapja e negociatave/ Ja pse Franca e Holanda janë kundër dhe Gjermania…

Bashkimi Evropian është i ndarë lidhur me atë nëse do të lejojë bisedimet e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë, por NATO është gati të mirëpresë Shkupin në aleancën ushtarake perëndimore. Me More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Rezoluta holandeze për Shqipërinë/ Negociatat të …

Tre parti të koalicionit qeverisës në Holandë votuan një rezolutë që i kërkonte Qeverisë të mos pranonte as hapjen e negociatave mes BE-së dhe Shqipërisë, as ato me Maqedoninë. Vendimi nuk duket surprizues More...

By Albpress News On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Ja pse Holanda e Franca nuk i hapin bisedimet Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpjeguar disa prej arsyeve se pse Holanda është kundër hapjes së bisedimeve të Shqipëri-BE. Në një intervistë për TvKlan, ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se, More...

By Albpress News On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Ja kur vendos Holanda zyrtarisht për negociatat me Shqipërinë

125 deputetë të Holandës kanë votuar kundër propozimit të hapjes së negociatave të integrimit me Shqipërinë. Pas mocionit të paraqitur ku vlerësohej se vendi ynë nuk i ka plotësuar 5 prioritetet, deputetët More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

125 deputetë holandezë kundër hapjes së segociatave…

Rreth 125 deputetë të parlamentetit holandez kanë votuar kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Sipas mediave holandeze, Shqiperia duhet të bëjë më shumë në luftën kundër korrupsionit More...

By Albpress News On E premte, Qershor 1st, 2018
0 Comments

Holanda kundër hapjes së negociatave/ Dokumenti: Krimi dhe korrupsioni, pengesat

Holanda deklarohet kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Qëndrimi është shprehur qartë në një dokument të qeverisë holandeze, të siguruar nga Tv Klan, mbi vlerësimin e paketës More...

By Albpress News On E mërkurë, Maj 16th, 2018
0 Comments

Debati/ Holanda kundër hapjes së negociatave me Maqedoninë e Shqipërinë: Kanë probleme…

Një portal holandez, FD, paralajmëron se Holanda mund të bllokojë hapjen e negociatave mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor. Holanda është një nga vendet anëtare të BE-së, që është skeptike More...

By Albpress News On E premte, Gusht 25th, 2017
0 Comments

Manjani reagon ndaj Ambasadores Sakiqi: deklaratë skandaloze, Holanda t´i vërë vizën…

Ish-ministri i Ddrejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër ndaj deklaratave dhe sqarimeve të ambasadores së Shqipërisë në Holandë, në lidhje me rrezikun për rikthimin e vizave për qytetarët shqiptarë. More...