Tag archive for ‘hetime’
By Gjergji On E diel, Maj 20th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Paloka zbardh skenarin e Ramës për të mbyllur hetimet ndaj Agron e Fatmir Xhafajt

Nënkryetari i PD-së, Edi Rama, akuzoi Kryeministrin Edi Rama për zbatimin e një skenari criminal për të mbyllur hetimet lidhur me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Paloka tha More...

By Gjergji On E shtunë, Maj 19th, 2018
0 Comments

Vdekja e Enea Ftojit në qelitë e komisariatit, ja reagimi i Policisë së Shtetit

Policia e Shtetit reagoi dy ditë pas vdekjes së Enea Ftojit në Komisariatin e Policisë së Korçës. Zyrtarisht policia mohon të jetë ushtruar dhunë ndaj të ndjerit. Në deklaratën e policisë thuhet se, More...

By Gjergji On E premte, Maj 18th, 2018
0 Comments

Hetimet për video-përgjimin/ Detajet, pas Dëshmitarit X, ja kur do të deponojnë 3 zyrtarët e PD

Prokuroria e Tiranës ka nisur lëvizjet pas identifikimit të “bashkëpunëtorit X” në audio-përgjimin e publikuar nga PD. Ai u vetëidentifikua dje në një video dëshmi, ku pranonte njohjen me Agron Xhafajn, More...

By Gjergji On E premte, Mars 9th, 2018
0 Comments

Droga ne Durres, Vasili: Pse prokuroria nuk po heton kush fshihet pas saj

Për kreun e grupit të LSI-së, Petrit Vasili, operacioni i policisë që çoi në sekuestrimin e 613 kg kokainë në Maminas pak ditë më parë, u sabotua nga policia. Vasili, këtë pretendim e mbështet tek More...

By Gjergji On E martë, Gusht 29th, 2017
0 Comments

Gazeta gjermane: ja prokurorit shqiptar që i rrezikohet jeta pasi hetoi mafien e ndërtimit…

Gazeta gjermane “Tageszeitung” shkruan se një prokurori shqiptar i rrezikohet jeta pas hetimeve që ka kryer mbi rrjetin e mafias së ndërtimit në Vlorë. Nën titullin “Viktimë e korrupsionit”, media More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Ministrat teknikë “nxijnë” zgjedhjet e 25 qershorit/ Ja shkeljet e evidentuara dhe cfarë rekomandohet…

Zbardhet raporti i hartuar nga ministrat teknikë lidhje me fushatën dhe ditën e zgjedhje parlamentare të 25 qershorit. Raporti përmban dhjetra shkelje që kanë të bëjnë me cënimin e standardeve zgjedhore, More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

“1500 kontenierë me mbetje erdhën nga Italia”/ Prokuroria mbyll hetimet: Këto janë faktet!

Pas 5 muajsh, Prokuroria e Krimeve të Rënda vendos të pezullojë hetimet e nisura pas publikimit të një lajmi se në Shqipëri kishin hyrë 1300 kontenierë me mbetje urbane dhe industriale nga Italia. Gjatë More...

By Gjergji On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Nesër hyjnë në fuqi ndryshimet në Kodin e Procedurës Penale

Nga data 1 gusht hyjnë në fuqi ndryshimet në Kodin e Procedurës Penale sa i takon organizimit të punës së prokurorisë dhe gjykatës në lidhje me hetimin dhe gjykimin e çështjeve. Sipas këtyre ndryshimve, More...

By Gjergji On E diel, Korrik 30th, 2017
0 Comments

“CEZ”, “DIA” dhe “21 janari”, 3 dosjet e bujshme me të cilat nis punën Prokuroria Speciale. Në nëntor provat…!

Reforma në drejtësi po afron dhe pritet që edhe politika të bjerë në rrjetën e saj. Fillimisht do jenë gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar, ata të cilët do të largohen përmes procesit të vetingut More...

By Gjergji On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Vdekja e 15-vjeçares ruse në Ksamil, Moska llogari Tiranës: Zbardh rastin

Një llampë e djegur në pajisjen që kryen krahasimin e ADN -së në laboratorin e Policisë Shkencore po mban peng hetimin e aksidentit me pasojë vdekjen e turistes ruse 15 – vjeçare në plazhin e Ksamilit. Llampa More...