Tag archive for ‘hetime’
By Gjergji On E hënë, Qershor 18th, 2018
0 Comments

Bylykbashi: Ja ç´ka bërë Prokuroria e Arta Markut në 6 muaj…

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, përmes një komenti në rrjet ka “analizuar” sot, 6 muajt në detyrë të Arta Markut si Prokurore e Përgjithshme, e përhershme e përkohshme. Sipas Bylykbashit, si “e More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Donald Lu: Po i ndjek me vëmendje akuzat ndaj Xhafajt, duhet hetim i pavarur

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka reaguar lidhur me akuzat e opozitës ndaj Fatmir Xhafajt dhe kërkesës së saj për largimin e tij nga posti i ministrit të Brendshëm. Ambasadori Lu shkruan në More...

By Gjergji On E mërkurë, Maj 30th, 2018
0 Comments

Pastrim parash në vlerën e 1 milion eurove, nën hetim 5 persona

Pesë persona janë vënë nën hetimin nga sektori i Anti-Krimit Ekonomik dhe Prokuroria e Tiranës, për pastrim parash në vlerën e 1 milion eurove. Burimet nga grupi hetimor konfirmuan për “Panorama” se More...

By Gjergji On E premte, Maj 25th, 2018
0 Comments

Vjedhja e serverave të Prokurorisë në Durrës, ndalohen dy persona…

Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona, njëri nga Sukthi dhe tjetri nga Durrësi, lidhur me vjedhjen e serverave të prokrurorisë në qytetin bregdetar. Sikundër raportohet, fillimisht personat janë shoqëruar More...

By Gjergji On E mërkurë, Maj 23rd, 2018
0 Comments

Arratisja nga gjykata, prokuroria nis hetimet/ Arrestohen 3 punonjës policie

Prokuroria e Vlorës ka nisur hetimet lidhur me arratisjen nga gjykata e Vlorës të shtetasit Mikel Kasa. Referuar një njoftimi nga Prokuroria e Përgjithshme, Prokuroria e Vlorës mbi bazën e informacionit të More...

By Gjergji On E hënë, Maj 21st, 2018
0 Comments

VIDEO/ Alibeaj: Audio-përgjimi, ja çfarë deklarova në Prokurori…

Deputeti i PD-së, Enkelejt Alibeaj,  ka dhënë sqarime në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur me audio-përgjimin ndaj Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm. Ai ka sqaruar pse ka vendosur More...

By Gjergji On E hënë, Maj 21st, 2018
0 Comments

Kryepolici takon Donika Prelën/ Për çfarë kanë diskutuar…

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka zhvilluar një takim paraditen e së hënës me Prokuroren e Krimeve të Rënda, Donika Prela. Takimi i sotëm është në vijim të takimeve të mëparshme mes Prelës More...

By Gjergji On E hënë, Maj 21st, 2018
0 Comments

Audio-përgjimi i Xhafajt/ “Me 10 kg mos hajde, unë flas 100 e sipër”, Salianji zbardh…

Deputeti demokrat Ervin Salianji ishte sot në Prokurori për të dhënë shpjegime lidhur me audio-përgjimin tashmë të publikuar ku shfaqet Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në More...

By Gjergji On E hënë, Maj 21st, 2018
0 Comments

“Prokuroria po shkon drejt vetëvrasjes…”

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, deklaroi sot se prokuroria është kamikaze dhe po shkon drejt vetëvrasjes. Sipas kreut të grupit parlamentar të LSI, Edi Rama duhet të hetohet për More...

By Gjergji On E hënë, Maj 21st, 2018
0 Comments

Audio-përgjimi i Xhafajt /Ja çfarë deklaroi në prokurori Gazmend Bardhi…

Gazmend Bardhi, ekspert ligjor pranë Partisë Demokratike, u paraqit sot në prokurori për të dhënë shpjegime lidhur me hetimin që ka nisur pas publikimit të audio-përgjimit, ku shfaqet Agron Xhafaj, vëllai More...