Category greqi Archives - Page 2 of 11 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘greqi’
By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Njohja e patentave, miratohet marrëveshja Shqipëri-Greqi

Qeveria shqiptare ka miratuar marrëveshjen me Greqinë për njohjen e ndërsjellët të patentave me Greqinë. Vendimi hyn në fuqi zyrtarisht pas botimit në “Fletoren zyrtare”. Marrëveshja midis dy vendeve More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

VIDEO/ Tragjedia, momentet shokuese kur shpëtohen fëmijët…

Numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e zjarreve në periferi të Athinës ka arritur në 92, ndërkohë 25 persona konsiderohen të zhdukur dhe vijojnë kërkimet për gjetjen e tyre. Video e mëposhtme More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Policia greke në aksion, arreston dhjetëra emigrantë me pasaporta false

Gjatë kësaj jave, policia në Greqi ka arrestuar dhjetëra migrantë për shkak se ata po tentonin që të udhëtonin në vendet të tjera evropiane me pasaporta apo letërnjoftime false. Në ishullin e Kretës, More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Mrekullia, ja si i shpëtoi qeni zjarreve apokaliptike…

Numri i viktimave si pasojë e zjarreve që përfshinë periferinë e Athinës, disa ditë më parë, ka arritur në 91. Ndërkohë që kërkimet për të zhdukurit vazhdojnë, vullnetarët që merren me mbrojtjen More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

Zjarri apokaliptik, 25 trupa të paidentifikuar, ja sa ka arritur sot numri i të vdekurve

Zyrtarët në Greqi deklaruan se numri i të vdekurve nga zjarri apokaliptik që përfshiu një zonë në lindje të Athinës ka arritur në 91. Ky zjarr u konsiderua si më vdekjeprurësi në Evropë në më shumë More...

By Albpress News On E diel, Korrik 29th, 2018
0 Comments

Makthi s’ka fund në Athinë! Pas zjarrit, përmbytje të mëdha

Pak ditë më parë, Greqia kaloi një nga tragjeditë më të rënda natyrore në historinë e saj, ku mbi 80 persona humbën jetën si pasojë e zjarrit, ndërsa tashmë është radha e përmbytjeve. Mediat greke More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 28th, 2018
0 Comments

FOTO/ Tragjike, gjenden pajetë dy binjaket që u shpallën të zhdukura

Vajzat binjake që ishin raportuar të zhdukura, pas zjarrit që përfshiu periferinë e Athinës, ku mbetën të vdekur mbi 85 persona, u gjetën pajetë së bashku me gjyshërit e tyre. Mediat greke raportojnë More...

By Albpress News On E premte, Korrik 27th, 2018
0 Comments

Video e frikshme/ Njeriu që parashikoi fundin e tij dhe të familjes…

Një shef në një pastiçeri duket se parashikoi fundin e tij dhe të familjes në një postim në FB. Ai postoi një video në FB ku parashikohej vdekja e tij në zjarret që pushtuan Athinën. Panos Kokkinidis More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 26th, 2018
0 Comments

Teoritë për nisjen e flakëve, kryebashkiaku grek bën deklaratën e fortë: Isha aty dhe pashë që…

Zyrtarët sugjeruan në fillim se flakët ishin pasojë e zjarrvënies së qëllimshme, pasi u zbulua se 15 zjarre nisën njëkohësisht në zonën e Athinës, si pjesë e lëvizjeve për “destabilizimin e vendit”. Por More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 26th, 2018
0 Comments

Pas tragjedisë së shkaktuar nga zjarret, Greqia goditet nga tërmetet

Pas tragjedisë që preku periferinë e Athinës, si rezultat i zjarreve që shkaktuan të paktën 80 të vdekur, Greqia është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.3. Epiqendra e tërmetit ishte në plazhin More...