Category greqi Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘greqi’
By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

Lejet e qëndrimit, nis aplikimi i tarifave të reja për shqiptarët në Greqi. Çfarë duhet të dini

Prej datës 12 shtator, ka nisur aplikimi i tarifave të reja për lejet e qëndrimit për të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë e punojnë në Greqi. Sipas ndryshimeve në legjislacionin helen, janë More...

By Albpress News On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

Tsipras: Po zhbllokojmë integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë

Ne po zhbllokojmë integrimin europian të fqinjëve tanë ballkanikë, me Marrëveshjen e Prespës, për fqinjin tonë verior, si edhe dialogun e vazhdueshëm me Shqipërinë. Kështu u shpreh sot kryeministri More...

By Albpress News On E diel, Shtator 9th, 2018
0 Comments

Tsipras e thotë prerë: Çështja çame nuk ekziston…

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, u shpreh sot se bisedimet për negociata me Shqipërinë janë në një klimë pozitive. Ai theksoi se Greqia e mbështet hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë. “Negociatat More...

By Albpress News On E diel, Shtator 9th, 2018
0 Comments

Tensionohet situata në kufirin Greqi-Turqi, të shtëna me armë dhe…

Një situatë e tensionuar është shënuar ditën e sotmem në zonën kufitare mes Turqisë dhe Greqisë në Evros, pasi është ndaluar një ushtarak turk. Sipas mediave lokale, ushtaraku është ndaluar në brendësi More...

By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Shpëtuan njerëz mes zjarreve në Mati, Tsipras: Nënshtetësi për shqiptarin dhe egjiptianët

Një video e publikuar në llogarinë e kryeministrit grek në Facebook tregon momentin kur Alexis Tsipras përqafon 3 emigrantë, një shqiptar dhe dy egjiptianë që punojnë si peshkatarë në Nea Makri, dhe More...

By Albpress News On E diel, Shtator 2nd, 2018
0 Comments

Gjendet i plagosur në Greqi bariu shqiptar

Një bari shqiptar, 32-vjeç, është gjetur i plagosur rëndë në zonën e Hadonit, Greqi. Mediat raportojnë se kërkimi për 32-vjeçarin ka nisur pasditen e të shtunës në zonën e përafërt dhe është More...

By Albpress News On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

Njohja e patentave shqiptare në Greqi, zbardhet marrëveshja. Ja kushtet

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka zbardhur marrëveshjen e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Greqisë, mbi njohjen e ndërsjelltë të lejeve të drejtimit. Shqiptarët mund të përdorin More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Virusi i Nilit Perëndimor rrethon Shqipërinë, ja ç´po ndodh në Greqi e Serbi

Shqipëria është rrethuar nga rreziku i virusit të Nilit Perëndimor. Dy vendet më të goditura janë Greqia dhe Serbia, ku në total numri i personave të vdekur ka arritur në 37. Në total, numri i përgjithshëm More...

By Albpress News On E martë, Gusht 28th, 2018
0 Comments

Për shkak të kësaj në Greqi mund të gjobiteni 1,000 euro

Skiathos është i bekuar me disa nga plazhet më të bukura në Greqi, dhe një është veçanërisht i dalluar mes tyre. Bëhet fjalë për Lalaria, e cila vizitohet nga disa mijëra turistë çdo vit dhe ka More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

Arrestohet në Igumenicë, qeni antidrogë zbuloi 86 kg kanabis

Një 34 vjeçar shqiptar u arrestua në Igumenicë (Greqi) pasi iu gjet 86 kg kanabis në makinë. Lënda narkotike u zbulua me ndihmën e një qeni antidrogë. Ajo ishte fshehur nën dyshemenë e automjetit. Droga More...