Tag archive for ‘gjermania’
By Gjergji On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

Tre lëvizjet e Gjermanisë për kualifikimin

E ka zënë mallkimi i Grupit F edhe skuadrën gjermane? Në 2010-ën Italia që vinte si kampion bote dhe u eliminua në fazën e grupeve. Në 2014-ën ishte radha e Spanjës. Në këtë listë të zezë nuk kërkon More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

Pancerat nën presion, ja 4 skenarët për Botërorin

Pas fitores së Suedisë ndaj Koresë së Jugut, gjendja në kampin e Gjermanisë është alarmante. Në rast të një tjetër disfate të gjermanëve ndaj Suedisë të shtunën në ora 20:00 në Sochi, kampioni More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Timo Verner: Do thyej rekordin e Kloses…

Për sulmuesin gjerman, Timo Verner, moskualifikimi për në Botëror i Italisë ishte diçka pozitive për gjermanët. Sot Verner pritet të debutojë ndaj Meksikës në Botërorin e parë të tij. Ai ka folur More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Draxler: Ja kush është ylli i Gjermanisë në Boteror

“Ozil është lojtari ynë më kreativ. Ai do të jetë aty kur ne do të kemi nevojë për të na shpëtuar”. Julian Draxler mendon që Mesut Ozil është “truri” i Gjermanisë. Ai i doli në mbështetje More...

By Gjergji On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Trajneri meksikan: Gjermania është favorite, por ne do të luajmë

Trajneri i meksikanëve Juan Carlos Osorio ka folur në lidhje me ndeshjen e sotme ndaj Gjermanisë.Ai u shpreh është optimist për skuadrën e tij dhe beson te një rezultat pozitiv ndaj gjermanëve. “Është More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

Një tjetër propozim vjen nga Gjermania/ Hapje negociatash me kusht…

Hapje negociatash me kusht për Shqipërinë. Ky është propozimi i bërë nga ministry i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Mass, sipas të cilit Shqipëria ka bërë një reform në drejtësi shembullore. Megjithëse More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

Hapja e negociatave, Gjermania ende asnjë vendim/Lange: Problem korrupsioni…

Qeveria gjermane ende nuk ka marrë një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë, por Christian Lange, Sekretar Parlamentar i Shtetit në Ministrinë e Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit, More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 11th, 2018
0 Comments

Gjermania: Tahiri ‘peshk i madh’, Xhafaj në konflikt interesi.  Negociatat, ja pse nuk hapen…

Një intervistë, numri dy i CDU/CSU, partisë së Kancelares Angela Merkel, Dr. Johann David Wadephul, ka folur për situatën politike në Shqipëri dhe shanset për hapjen e negociatave. Wadephul shprehet se More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Kroos: Gjermania më mirë se në 2014, thjesht duhet të…

Toni Kroos ka folur për revistën Augsburger Allgemeine përpara se Gjermania të udhëtojë në Rusi për Kupën e Botës. Mesfushori ka dhënë mendimin e tij për sezonin që sapo është mbyllur, momentin e More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 6th, 2018
0 Comments

Muller: Kjo Gjermani, më e mirë se ajo e 2014-ës

Thomas Muller beson se Gjermania ka një skuadër më të fortë në prag të Kupës së Botës sesa kanë pasur katër vite më pas, kur mundi Argjentinën në finale. Skuadra e Joachim Low ngriti trofeun në Brazil More...