Category gjermani Archives - Page 2 of 6 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘gjermani’
By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Viktima e Erdoganit në futboll: Mesut Özil

A do ta braktisë Mesut Özili kombëtaren gjermane të futbollit? Edhe në Turqi atë e presin me ndjenja të përziera. Që dikur ai vendosi kundër Turqisë, këtë nuk ia kanë harruar. Në Gjermani vazhdojnë More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Trump kërcënon, Gjermania reziston – Po përçahet NATO?

Ditën e parë të samitit të NATO-s në Bruksel partnerët ranë në ujdi për një deklaratë të përbashkët. Të enjten presidenti Trump kërcënoi hapur me pasoja, nëse partnerë si Gjermania nuk do të More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Përfundon keq aventura e të riut shqiptar në Gjermani

Përfundon keq aventura e nje shqiptari, i paditur për një grabitje me armë në Gjermani. Të martën pasdite në magjistralen A8 të Irschenberg, policia kufitare gjermane ndaloi një Pasat VW me targa shqiptare. Policët More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Plas në Gjermani, ja kush e mbron Ozilin

Në Gjermani është ende një ambient “i nxehtë” pas skualifikimt të gjermanëve që në grupet e Botërorit. Gjithë gishtat janë drejtuar nga Mesut Ozil duke e akuzar për mos impenjim. Ditët e fundit More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Federata i kërkon sqarime Ozilit për fotot me Erdoganin

Presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB), Reinhard Grindel, i kërkoi të dielën Mesut Ozilit shpjegime për fotot që bëri me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan përpara Botërorit. “Mesut More...

By Albpress News On E martë, Korrik 3rd, 2018
0 Comments

Shanset zero për azil në Gjermani, por ja mundësitë për të rinjtë shqiptarë…

Mundësi që rinia të mos emigrojë dhe kontribuojë në procesin unik të përafrimit me BE, për këtë u diskutua në Tiranë në një tryezë të organizuar nga fondacioni gjerman Friedrich Ebert. Pritshmëritë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
0 Comments

Punë në Gjermani, ja çfarë ndodh në dyert e Ambasadës…

Kritikat e ministrave gjermanë për të përshpejtuar procedurën e vizave të punës në Shqipëri, duket se s’kanë rënë në veshin e Ambasadës Gjermane këtu. Pritja e shqiptarëve, të cilët duan të More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
0 Comments

Gjermania i merr Shqipërisë 4500 infermierë, ja alarmi që vjen nga…

Prej rreth dy vitesh, mjekët dhe infermierët shqiptarë janë masivisht me sy e veshë nga Gjermania. Shoqata e Infermierëve deklaron shifra alarmante për mjekët e larguar dhe veçanërisht për ata që presin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
0 Comments

Dorëhiqet ministri i Brendshëm, ja shkaku…

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë Horst Seehofer, kryetar i partisë kristiansociale (CSU) simotër e partisë kristiandemokrate (CDU) deklaron dorëheqjen nga të dyja postet politike. Këtë ai e deklaroi në More...

By Albpress News On E diel, Korrik 1st, 2018
0 Comments

50.000 vende të lira pune në Gjermani, ja sektorët që kërkohen

Ministri gjerman i Shëndetësisë Jens Spahn do të kërkojë ndihmë në Evropën Juglindore për zgjidhjen e problemit me mungesën e personelit në shëndetësi. Në veçanti në Kosovë dhe Shqipëri ka një More...