Category gjermani Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘gjermani’
By Albpress News On E hënë, Gusht 13th, 2018
0 Comments

Grupi i shqiptarëve që ‘mbyti’ Gjermaninë me kokainë/ Ja çfarë zbuluan hetimet

Një rrjet trafiku ndërkombëtar i kokainës është goditur nga autoritet ligj-zbatuese gjermane. Tetë persona, mes tyre edhe shqiptarë, janë vënë në pranga, referuar raportimeve në mediat gjermane. Autoritet More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 28th, 2018
0 Comments

Çfarë duhet të dini/ Rruga e gjatë për një vizë pune në Gjermani…

Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Vërtet kjo është e mundur, por aplikuesi duhet të mos ngutet. Historia e vizës mund të zgjasë deri sa të dalin thinjat. Kjo megjithëse ambasadat kanë shtuar More...

By Albpress News On E diel, Korrik 22nd, 2018
0 Comments

Michael Roth: Politika shqiptare që marrë përgjegjësitë që i takon, vetting po ecën…

Politika shqiptare, të marrë përgjegjësitë që i takon në mënyrë që të mos rrezikojë rrugën e vendit drejt BE. Është ky mesazhi që ka dhënë në Tiranë, ministri i Shtetit për Çështje Evropiane More...

By Albpress News On E diel, Korrik 22nd, 2018
0 Comments

Ozil: Kjo është arsyeja pse u takova me Erdoganin

Mesut Ozil ka folur rreth takimit dhe fotografisë me presidentin e Turqisë, Erdogan, pas vëmendjes dhe reagimeve që ky takim i tyre mori në mediat në Gjermani. Ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, dhe mesfushori More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

Zaganjori: Respektova KPK, shkova deri në Gjermani për të…

Ka përfunduar në orët e pasdites seanca dëgjimore e vettingut për Kryetarin e Gjykatës së lartë, Xhezair Zaganjori, i cili dëgjoi relacionin e KPK-së dhe dha sqarimet e tij për të gjitha gjetjet. Zaganjori More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

Dëbohet gjatë natës familja shqiptare/ Po flinin kur…

Dëbohet natën në Oelsnitz një familje shtatë anëtarëshe nga Kosova. Prindërit dhe pesë fëmijët ishin tërësisht të integruar – në fushën e punësimit dhe mbi të gjitha në klubin e futbollit SV More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 18th, 2018
0 Comments

Spaho: Qeveria po largon investitorët e mëdhenj, ja pse ikën gjermanët…

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, nga mbledhja e Komisionit të Ekonomisë, akuzoi qeverinë dhe institucionet e saj se po përzënë nga Shqipëria kompanitë më të mëdha More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 18th, 2018
0 Comments

Nuk arriti të mbijetojë/ Pas babait dhe motrës vdes edhe 3-vjeçarja

Rëndohen pasojat e aksidentit tragjik, mëngjesin e së hënës në autostradën gjermane në Dunningen. Pasi ai u mori jetën babë e bijë, shqiptarë nga Kosova, rrëmbeu edhe të trin, vogëlushen 3-vjeçare More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

U përfol për kamp refugjatësh edhe në Shqipëri, 3 ministrat e BE: Po i japim sinjal të qartë botës se…

Ministrat e Brendshëm të Bashkimit Europian duan të mbrojnë më mirë kufijtë e jashtëm të BE. Por nuk ka afrim në çështjen e shpërndarjes së refugjatëve brenda unionit pas takimit në Insbruk të enjten More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Habiten doganierët gjermanë, shqiptari e kishte mbushur makinën plot me…

Në emisionin televiziv gjerman të TV Kabel 1,”Kujdes, kontrolli”, kësaj radhe është kontrolluar një autobus nga Maqedonia. Doganierët gjermanë të Rosenheimit e kanë kontrolluar bagazhin e udhëtarëve More...