Tag archive for ‘gjermani’
By Gjergji On E shtunë, Nëntor 18th, 2017
0 Comments

Top Channel në ‘kërkim’ të Tahirit

Të premten, Top Channel njoftoi për daljen jashtë vendit të ish-ministrit Saimir Tahiri. Për këtë, avokati i tij tha se nuk kishte dijeni. Por avokati shtoi se zoti Tahiri ishte një njeri i lirë dhe nuk More...

By Gjergji On E shtunë, Nëntor 18th, 2017
0 Comments

Ja pse u largua Saimir Tahiri në Gjermani

Zbulohet arsyeja pse ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u largua pasditen e djeshme nga Shqipëria në drejtim të Gjermanisë. Ai ka udhëtuar nga Aeroporti i Rinasit, ku dhe pritet të kthehet sot. Largimin More...

By Gjergji On E premte, Nëntor 17th, 2017
0 Comments

Saimir Tahiri largohet nga Shqipëria, zbulohet arsyeja

Ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, ka udhëtuar ditën e sotme drejt Gjermanisë. Edhe pse është në hetim nga prokuroria për lidhje me trafikun e drogës, më konkretisht me Habilajt, një grupim i përgjuar More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 23rd, 2017
0 Comments

Riatdhesohen 157 shqiptarë, kishin kërkuar azil në Gjermani e Francë

Gjatë 24 orëve të fundit janë riatdhesuar në Shqipëri 157 shtetas, që kishin kërkuar azil në Gjermani dhe Francë. Sikundër raportohet, 131 prej tyre janë kthyer nga Gjermania dhe 26 nga Franca. Frontex More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 21st, 2017
0 Comments

“Der Spiegel”: Numri i krimeve nga shqiptarët është tetëfishuar

Gjermania është një parajsë për kriminelët e huaj, shkruan në një artikull të fundit “Der Spiegel”. Në nëntë vjetet e fundit krimet janë trefishuar ndërsa shumica e shkelësve ligjorë në Nordrhein-Westfalen More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 21st, 2017
0 Comments

Çmenden banorët e ‘Big Brother” gjerman, lënë shikuesit pa fjalë (+18)

Me fillimin e formatit të famshëm gjerman, Big Brother, thuhet se shumë shikues janë larguar nga ekranet për shkak të skenave të nxehta që janë xhiruar nga kamerat. Shfaqja, e quajtur Big Brother, ku More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 21st, 2017
0 Comments

Kundër Erdoganit bën dobi vetëm një gjuhë e qartë

Asgjë nuk ecën më midis Berlinit dhe Ankarasë. Për shumë muaj qeveria gjermane nuk kurseu asnjë përpjekje diplomatike, pranoi të gjitha provokimet dhe i ruajti mënyrat e mirësjelljes në tonin e të folurit More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Gjermania është një vend i çuditshëm. Por, nuk do të ketë dramë dhe nuk do të ketë ndryshime

Gjermania është një vend i çuditshëm. Historia e saj ka parë metamorfoza konstante. Nuk është ndalur asnjëherë, dhe nuk ka pranuar asnjëherë një kundërgoditje, në brendësi të politikës evropiane. More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Zjarri në qendrën e azilantëve në Gjermani, dyshimet bien mbi 28-vjeçaren shqiptare

E reja 28 vjeçare nga Shqipëria, e cila u gjet e vdekur pas shpërthimit të zjarrit në shtëpinë e azilit në Bad Driburg, besohet të jetë autore e ngjarjes tragjike. Mediat gjermane duke iu referuar informacioneve More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

Tmerr në qendrën e azilantëve në Gjermani, vdes shqiptarja 28-vjeçare

Një refugjate shqiptare 28-vjeçe ka humbur jetën nga zjarri në shtëpinë e azilit në Gjermani.Në qendren për refugjatë në Clemensheim të Bad Driburg-ut, në pasditen e të premtes, rreth orës 16 e 30 More...