Category frpd Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘frpd’
By Albpress News On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Të rinjtë protestojnë poshtë zyrës së Xhafajt, ja surpriza e rradhës

Të rinjtë e FRPD-së dhe LRI-së, vijuan edhe pasditen e sotme protestën e tyre përpara Ministrisë së Brendshme, ku kanë kërkuan largimin e Fatmir Xhafajt. Me fotografitë e Ramës, Xhafës, Agronit, të More...

By Albpress News On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Protesta e FRPD/ Ja kriteret që ka Rama për postin e ministrit të Brendshëm…

Të rinjtë e opozitës kanë vijuar protestat për largimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm. Ashtu si edhe një ditë më parë, të rinjtë e FRPD-së, dhe LRI-së, kanë suprizuar me banderolën More...

By Albpress News On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Kërkuan largimin e Ramës e Xhafajt, policia proçedon penalisht 25 qytetarë

Policia e Tiranës ka proçeduar penalisht 25 qytetarë të cilët një ditë më parë protestuan para Ministrisë së Brendshme dhe Kryeministrisë duke kërkuar largimin e Fatmir Xhafajt dhe Edi ramës. Përmes More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 11th, 2018
0 Comments

FOTO/ Të rinjtë e FRPD përplasen me policinë para Kryeministrisë

Të rinjtë e FRPD-së që protestuan pasditen e sotme duke kërkuar largimin e Fatmir Xhafajt dhe Edi Ramës u përplasën me policinë para godinë qeveritare. Disa dhjetra force policore u angazhuan para godinës More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 11th, 2018
0 Comments

VIDEO+FOTO/ Surpriza e FRPD për Ramën: Një biletë avioni për…

Një banderolë në formën e një bilete avioni në emër të Kryeministrit Edi Rama me destinacion Kolumbinë, ishte risia e protestës së sotme të tërinjve të FRPD. Protestuesit kërkuan dorëheqjen e Kryeministrit More...

By Albpress News On E diel, Qershor 10th, 2018
0 Comments

FOTO/ Ja ku e ka kaluar mbrëmjen e sotme Lulzim Basha…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shfaqur mbrëmjen e sotme mes të rinjve demokratë në finalen e kampionatit të Minifutbollit të FRPD në Tiranë midis degëve 2 vs 11. Me kreun e PD Lulzim More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 6th, 2018
0 Comments

VIDEO+FOTO/ Të rinjtë protestojnë para zyrës së Xhafajt: Vëllai i trafikantit duhet të largohet

Të rinjtë e FRPD dhe LRI kanë zhvilluar protestën e rradhës përpara Ministrisë së Brendshme. Protestuesit kërkuan jo vetëm largimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, por edhe të Kryeministrit More...

By Albpress News On E martë, Qershor 5th, 2018
0 Comments

VIDEO/ FRPD surprizë Ramës dhe Xhafajt në Orikum: Ja çfarë ndodh…

Gjatë aktivitetit në Orikum për çeljen e sezonit turistik, ku i pranishëm ka qenë Kryeministri Rama dhe ministri Xhafaj, një surprizë u është bërë qeveritarëve nga të rinjtë e FRPD-së. Të rinjtë More...

By Albpress News On E martë, Qershor 5th, 2018
0 Comments

VIDEO/ FRPD protestë para zyrës së Xhafajt: Vëllai i trafikantit duhet të largohet

Forumi Rinor i Partisë Demokratike vijon intensivisht protestat kundër Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Qëndrimi i tij ende në detyrë është nje akt i papreçedentë. “Vëllai i trafikantit ndërkombëtar More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 4th, 2018
0 Comments

FRPD dhe LRI protestë kundër Xhafajt, ja çfarë do të ndodhë

Forumi Rinor i Partisë Demokratike dhe Lëvizja Rinore për Integrim, kanë paralajmëruar një protestë përpara Ministrisë së Brendshëm, ku do kërkojnë largimin e Fatmir Xhafajt. “E hënë ora 18:00, More...