Category France Archives - Page 2 of 5 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘France’
By Albpress News On E shtunë, Gusht 18th, 2018
0 Comments

Rreth 4 mijë ura në Francë rrezikojnë shembjen…

Në 12 mijë urat e menaxhuara nga shteti francez, një e treta kanë nevojë për riparime, sipas një raporti që do të kishte mbetur në harresë nëse nuk do të kishte rënë ura “Morandi” në Gjenovë. Sipas More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 15th, 2018
0 Comments

Të shtëna me armë zjarri dhe britma, arrestohen dy shqiptarët në Francë

Dy shqiptarë janë arrestuar mbrëmjen e djeshme në Grenoble pas të shtënave me armë zjarri, raporton media franceze “Le Dauphiné libéré”. Nga të shtënat nuk është raportuar për të lënduar. Sipas More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 9th, 2018
0 Comments

Nxitoni të aplikoni, Franca ka 130 mijë vende pune për emigrantët

“Le të punësojmë emigrantë”. Ky është apeli i restoranteve dhe hotelierëve francezë, të cilët, për shkak të mungesës së fuqisë punëtore, i kërkojnë qeverisë të udhëhequr nga Kryeministri More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

I vdiq vëllai pak para nisjes së Kupës së Botës, historia e shtyllës së ekipit francez

Fituesi i Kupës së Botës, N’Golo Kante, patjetër duhet t’ia ketë dedikuar triumfin në skenën më të madhe në botën e futbollit vëllait të tij të madh, Niamas, i cili vdiq para se turneu ndërkombëtar More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

FOTO+VIDEO/ Festimet në Francë, dhunë e plaçkitje, përplasje me policinë. Dy viktima…

Fitorja e Francës në Botërorin “Rusi 2018” është shndërruar në një tmerr në kryeqytetin francez, Paris. Forcat e policisë janë perleshur me turma të mëdha njerëzish që ishin në shesh në Champs-Élysées, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Francë-Kroaci, publikohen formacionet zyrtare

Franca dhe Kroacia do të luajnë finalen e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” në “Luzhniki Stadium” të Moskës. Në formacionet e tyre, teknikët përkatës kanë zgjedhur lojtarët më në formë, prej More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Francë – Kroaci, historia e finaleve favorizon kroatët debutues

Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, ndërsa kampionët e Botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e saj të parë në një finale të More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Pogba nuk i frikësohet kroatëve

Franca e ka të qartë se çfarë fuqie ka Kroacia, me të cilët do të takohen në finalen e Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”. Finalja e madhe luhet të dielën në orën 17.00 dhe të gjithë e presin More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Notat e Franca-Belgjika, ja kush është futbollisti i ndeshjes

Franca është finalisti i parë i Kupës së Botës 2018. Kombëtarja franceze u kualifikua në finalen e madhe që do të mbahet në Moskë, pas fitores ndaj Belgjikës sonte. “Gjelat” triumfuan me rezultat More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Francë-Belgjikë, publikohet formacioni i superndeshjes…

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme për takimin mes Francës dhe Belgjikës, takimi i parë i gjysëmfinalistëve. Franca (4-2-3-1): Lloris; Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez; Pogba, Kanté; More...