Tag archive for ‘France’
By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

I vdiq vëllai pak para nisjes së Kupës së Botës, historia e shtyllës së ekipit francez

Fituesi i Kupës së Botës, N’Golo Kante, patjetër duhet t’ia ketë dedikuar triumfin në skenën më të madhe në botën e futbollit vëllait të tij të madh, Niamas, i cili vdiq para se turneu ndërkombëtar More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

FOTO+VIDEO/ Festimet në Francë, dhunë e plaçkitje, përplasje me policinë. Dy viktima…

Fitorja e Francës në Botërorin “Rusi 2018” është shndërruar në një tmerr në kryeqytetin francez, Paris. Forcat e policisë janë perleshur me turma të mëdha njerëzish që ishin në shesh në Champs-Élysées, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Francë-Kroaci, publikohen formacionet zyrtare

Franca dhe Kroacia do të luajnë finalen e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” në “Luzhniki Stadium” të Moskës. Në formacionet e tyre, teknikët përkatës kanë zgjedhur lojtarët më në formë, prej More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Francë – Kroaci, historia e finaleve favorizon kroatët debutues

Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, ndërsa kampionët e Botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e saj të parë në një finale të More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Pogba nuk i frikësohet kroatëve

Franca e ka të qartë se çfarë fuqie ka Kroacia, me të cilët do të takohen në finalen e Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”. Finalja e madhe luhet të dielën në orën 17.00 dhe të gjithë e presin More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Notat e Franca-Belgjika, ja kush është futbollisti i ndeshjes

Franca është finalisti i parë i Kupës së Botës 2018. Kombëtarja franceze u kualifikua në finalen e madhe që do të mbahet në Moskë, pas fitores ndaj Belgjikës sonte. “Gjelat” triumfuan me rezultat More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Francë-Belgjikë, publikohet formacioni i superndeshjes…

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme për takimin mes Francës dhe Belgjikës, takimi i parë i gjysëmfinalistëve. Franca (4-2-3-1): Lloris; Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez; Pogba, Kanté; More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Maradona deklarata fyese ndaj lojtarëve afrikanë të Francës, Belgjikës dhe Anglisë

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Amrando Maradona, ka bërë një koment shumë të rëndë në lidhje më numrin e shumtë të lojtarëve afrikanë që luajnë në kombëtaret Europiane në këtë Botëror. More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Deschamps: Ndalëm Messin, do ta ndalim edhe Belgjikën

Franca ka mbushur bateritë për sfidën me Belgjikën! Francezët me çdo kusht e kërkojnë fitoren dhe të futen në finalen e madhe dhe pas 20 viteve të rikthejnë titullin e kampionit të Botës në Paris. More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Para 20 vitesh fitoi Kupën e Botës, sot Thierry Henry është kundërshtar i Francës

Sfida e së martës mes Francës dhe Belgjikës nuk do të jetë thjesht një gjysmëfinale Botërori. Në të dyja kampet ka lojtarë që në një mënyrë apo në një tjetër kanë lidhje me ekipin që do të More...