Category finale Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘finale’
By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Deschamps para finales me Kroacinë: Ja si fitohet Kupa e Botës

Didier Deschamps do të kërkojë nesër të triumfojë në finalen e Kupës së Botës si trajner, 20 vite pasi e ka bërë këtë gjë si kapiten i Francës, në Botërorin e shtëpisë. Ai beson se përvoja që More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Modriç, bilanc fantastik në ndeshjet finale

Luka Modriç ka një bilanc fantastik për ndeshjet finale para duelit me Francën në finalen e “Botërorit 2018”. Modric ka fituar 10 finalet e fundit të zhvilluara si anëtar i ekipit të “Los More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Ja kush do e sjellë trofeun e botërorit në stadium

Finalja e Botërorit Rusi 2018 do luhet ditën e diel, ku përpara ndeshjes do ketë edhe një mini aktivitet ku do këndojë edhe këngëtarja shqiptare Era Istrefi. Po kush do e sjellë trofeun? Është mësuar More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Giroud: Do ta fitojmë finalen e Botërorit

Olivier Giroud beson te mentaliteti dhe sipas tij, kjo është arsyeja pse ky ekip i Francës është i ndryshëm nga ai që humbi finalen e Kampionatit Europian ndaj Portugalisë, në vitin 2016. Giroud, 31 vjeç, More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Pogba nuk i frikësohet kroatëve

Franca e ka të qartë se çfarë fuqie ka Kroacia, me të cilët do të takohen në finalen e Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”. Finalja e madhe luhet të dielën në orën 17.00 dhe të gjithë e presin More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Mandzukic: M’u deshën 30 sekonda të kuptoja se çfarë ndodhi

Duhej një gol kualifikues në minutën 114-të që të bënte një “njeri të akullt” si Mario Manxukiç që të shpërthente në lot. Sulmuesi kroat, i cili duket se nuk lëkundet lehtësisht nga emocionet, More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Reagimi i mediave kroate pas kualifikimit historik të Kroacisë në finale…

Mediat në Kroaci kanë reaguar për kualifikimin historik në finale të Botërorit Kroacia mundi 2:1 Anglinë pas vazhdimeve, për të siguruar biletën e finales së Kupës së Botës. Goli i Mario Mandzukicit More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kroacia bën histori, në finalen e madhe kundër Francës…

Kroacia futet në historinë e futbollit botëror. Kroatët janë në finalen e madhe të Kampionatit Botëror, për herë të parë në historinë e tyre. Kombëtarja e Kroacisë pas 120 minutave e mundi me rezultatin More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Kush më afër finales së madhe?

Franca është skuadra e parë finaliste e Kupës së Botës, ndërsa mbrëmjen e sotme do të përcaktohet edhe ekipi që do të diskutojë me “gjelat” triumfin në Rusi. Kroacia dhe Anglia do të matin forcat More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Ylli belg: Turp për futbollin, Franca nuk e meritoi të shkonte në finale

Thibaut Courtois është shfaqur tejet i frustruar pasi Franca kaloi në finale të Kupës së Botës. Belgjika pësoi humbjen e parë në këtë Botëror në gjysmëfinale ku u mposht me rezultatin 1-0 nga Franca. Courtois, More...