Category euro Archives - Page 2 of 5 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘euro’
By Albpress News On E mërkurë, Gusht 1st, 2018
0 Comments

Euro bie sërish, rënia më e madhe që nga 12 qershori. Sa u këmbye sot

Monedha e përbashkët ka shënuar sot një rënie tjetër në tregun e brendshëm valutor për të katërtën ditë radhazi. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 125.58 lekë, More...

By Albpress News On E martë, Korrik 24th, 2018
0 Comments

Rishikimi i buxhetit, ja dy skenarët e qeverisë/ Rënia e euros, doganat dështuan…

Qeveria pritet të rishikojë edhe për këtë vit buxhetin e shtetit. Arsyeja e ndryshimit të buxhetit është rënia e të ardhurave, kryesisht atyre doganore për shkak të zhvlerësimit të monedhës europiane, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 22nd, 2018
0 Comments

Nuk i ndaloi policisë, humbet 30 mijë eurot që kishte me vete…

Nuk i ndaloi policisë, por ajo që i ndodhi më pas i kushtoi mbi 30 mijë euro. Ngjarja ka ndodhur në Fier ku një 37 vjeçar me inicialet K.B nuk i ka ndaluar policisë,  e cila më pas e ka ndjekur dhe i ka More...

By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

Derdhje të mëdha me para fizike në banka në 2017, nuk justifikohet burimi i tyre

Gjatë vitit të kaluar janë vërë prurje të mëdha cash-i në llogaritë e bizneseve në banka nga persona të tjerë, të cilat nuk kanë mundur të justifikohen nga punonjësit e bankave. Inspektorët e mbikëqyrjes More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Ja sa milionë euro u sollën në 4 muaj nga emigrantët…

Në katër muajt e parë të këtij viti, rritja e remitancave është për 13.4 milionë euro më e madhe se vitin e kaluar. Rritja e vlerës së dërgesave nga bashkatdhetarët në krahasim me vitin 2016, po ashtu More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Deputetja e PD: Vetëm nga futja e parasë së zezë, vendi ka humbur 30 milionë euro…

Deputetja e PD-së,  Fatbardha Kadiu,  theksoi se qarkullimi i parasë së zezë sjell menjëherë efekte, jo pas disa kohësh. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kadiu shprehet se “ministri i Ekonomisë More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 4th, 2018
0 Comments

Sejko: Nuk e parashikojmë dot se çfarë do të ndodhë me euron, ja pse ndërhymë në treg

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, tha se ka një stabilizim momental në kursin e këmbimit, ndërsa vuri theksin në ndërhyrjen e jashtëzakonshme në tregun valutor. Por Sejko tha se nuk arrijnë More...

By Albpress News On E martë, Korrik 3rd, 2018
0 Comments

Ndërhyrjet në treg, BSH bleu 19.3 milionë euro në tremujorin e parë

Banka e Shqipërisë raportoi sot se ka blerë në tregun valutor gjatë tremujorit të parë të vitit 19.3 milionë euro në dy ankande të organizuara në bankat e nivelit të dytë. Ankandet u organizuan në More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
0 Comments

FOTO/ Ja pse kjo shtëpi kushton 7.6 milionë euro…

Duket shtëpi e zakonshme, kur futeni brenda e kuptoni pse kushton 7,600,000 dollarë Artisti Ed Bemis me disa të tjerë, e kanë krijuar këtë shtëpi në malet e Ashlandit në Oregon. E gjithë ideja e tyre More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

Policia në aksion kundër kambistëve, bllokohen bono dhe euro

Seksioni për Pastrimin e Parave në Drejtorinë Vendore të Policisë, Tiranë, bën të ditur se dje, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Tiranë, për B. C., 60 vjeç, More...