Tag archive for ‘euro’
By Gjergji On E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Pse pati luhatje të Euro-s gjatë fushatës zgjedhore?! Ministrat teknikë kërkojnë shkaqet

Ministrat teknikë tashmë të larguar nga postet e tyre pas dorëheqjes së bërë zyrtare më 17 gusht , në raportin e hartuar për ecurinë e zgjedhjeve janë ndalur edhe në përdorimin e burimeve financiare. Sipas More...

By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Banka e Shqipërisë zbulon shkakun: Pse u zhvlerësua euro tek ne, ja çfarë ndodhi

Në tregun e brendshëm valutor, leku ka vijuar të forcohet gjatë tremujorit të dytë të vitit, madje me ritëm më të përshpejtuar në muajt maj dhe qershor, referoi Banka e Shqipërisë në një analizë More...

By Gjergji On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

Oferta e bollshme në euro/ Qeveria do të emetojë obligacionin 45 mln euro. Ja data

Ministria e Financave ka lajmëruar zhvillimin e një ankandi obligacionesh në euro me afat dyvjeçar. Shuma që do të emetohet do të jetë 45 milionë euro dhe ankandi do të zhvillohet më 17 gusht me kupon More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

A është koha për të blerë euro?! BSH paralajmëron se leku do zhvlerësohet

Një euro sot këmbehet në tregun vendas me rreth 132.5 lekë, duke qenë afër nivelit më të ulët të 9 viteve të fundit. Euro është e nënçmuar në tregun e brendshëm, edhe pse në bursat ndërkombëtare More...

By Gjergji On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Koha për të blerë euro?! Vjen paralajmërimi i rëndësishëm…

Një euro sot këmbehet në tregun vendas me rreth 132.5 lekë, duke qenë afër nivelit më të ulët të 9 viteve të fundit Euro është e nënçmuar në tregun e brendshëm, edhe pse në bursat ndërkombëtare More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 2nd, 2017
0 Comments

3.8 milionë euro pasuri e bllokuar në gjysëm viti, shqiptarët “lekë droge”

Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit të Pastrimit të Parave (DPPPP) ka referuar në Prokurori të paktën 178 raste të dyshimta në gjysmën e parë të vitit. Sipas të dhënave është vendosur masë bllokimi More...

By Gjergji On E martë, Gusht 1st, 2017
0 Comments

Leku fiton terren ndaj euros, ja kursi i shkembimit …

Kjo javë ka nisur e mbarë për monedhën vendas, e cila po rifiton pikët e humbura gjatë javës së kaluar. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye me 132.76 lekë, me një rënie More...

By Gjergji On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Rekordi i ri. Milionat që qarkullojnë jashtë “duarve” të bankave në muajt e fundit në Shqipëri

Përdorimi i parave jashtë sistemit bankar ka shënuar një rekord të ri. Nëse do t’u referohemi të dhënave nga Banka e Shqipërisë, nga muaji mars deri në qershor të këtij viti, janë 44 milion euro More...

By Gjergji On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Raporti i KLSH 590 mln euro dëm nga administrata në 6 muaj

Fushata aktuale e iniciuar nga ana e kryeministrit Edi Rama për dëgjimin e problematikës lidhur me nëpunësit e shtetit duket se nuk ka thjesht vlera populiste. Administrata publike në të gjithë rrjetin kapilar More...

By Gjergji On E premte, Korrik 28th, 2017
0 Comments

Euro mund t’ju prishë planet për pushime, ja pse

Për të gjithë ata që kanë planifikuar që të shkojnë për pushime jashtë vendit në muajin gusht, ka një lajm të keq. Prej më shumë se dy javë, euro vetëm po forcohet në tregun e brendshëm, duke More...