Tag archive for ‘erjon veliaj’
By Gjergji On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Rritja e çmimit të ujit në Tiranë/ Basha: Veprim kriminal i Ramës dhe Veliajt

Kreu i sapo rizgjedhur i PD-së, Lulzim Basha komenton rritjen e çmimit të ujit në Tiranë. Sipas Bashës kjo është një vepër kriminale ndaj qytetarëve i Ramës dhe Veliajt. “Pasi harxhoi më shumë se More...

By Gjergji On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Veliaj jep edhe shkollat e Tiranës me koncesion

Bashkia e Tiranës pritet të shqyrtojë në mbledhjen e radhës së ditës së mërkurë studimin e fisibiliteti dhe të kontratës “Tip” të partneritetit public privat “Për përmirësimin e infrastrukturës More...

By Gjergji On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Rritja e cmimit te ujit, ja qendrimi i LSI…

Demokratet ne Keshillin Bashkiak te Tiranes kundershtuan sot rritjen e tarifes per ujin e pijshem, duke akuzuar Veliajn se po fsheh pas kesaj nje megaaferë. Pasditen e sotme, rreth ores 18:00, keshilltaret e LSI-së More...

By Gjergji On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Basha mbledh në seli këshilltarët e Bashkisë, ja qëndrimi për rritjen e çmimit të ujit

Lideri i Partisë Demokratike Lulzim takoi këtë të martë në selinë blu grupin e këshilltarëve bashkiakë të Tiranës. Në përfundim të mbledhjes, këshilltari i djathtë në Bashki, Leonard Olli, deklaroi More...