Category erjon veliaj Archives - Page 2 of 2 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘erjon veliaj’
By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Rritja e çmimit të ujit, Basha qytetarëve: U bë nga një grusht politikanësh që rrëmbejnë çdo qindarkë nga xhepat tuaj!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të miratuar dje në këshillin bashkiak për të rritur çmimin e ujit me 20 lekë. Basha e ka konsideruar Pazar klientelist ‘marrëveshjen’ e bërë me PDIU More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Rritet çmimi i ujit, sa do paguajmë me tarifën e re nga janari

Nga janari i 2018-s, të gjithë banorët e Tiranës do të tariforen 65 lekë për çdo m³ ujë që vjen në çezmat e tyre. Vendimi për të rritur çmimin me mbi 40% bashkë me dyfishimin e tarifës fikse mujore, More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

2 këshilltarët e LSI ‘shpëtojnë’ Veliajn, Luan Rama: Ata nuk janë më tanët…

Me propozim të kryebashkiakut Erion Veliaj, Këshilli Bashkiak i Tiranës, miratoi rritjen e çmimit të ujit të pijshëm në kryeqytet me 20 lekë, nga 45 që është aktualisht, duke e çuar në 65 lekë. Vendimi More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Çmimi i ujit/ Olli: Të ndalojmë aktin mafioz dhe oligark të Erion Veliajt

Përmes një deklarate për mediat kreu i Këshilltarëve të Partisë Demokratike në bashkinë e Tiranës, Leonard Olli u shpreh se rritja e çmimit të ujit lidhet ngushtë me interesat mafioze e oligarkike të More...

By Albpress News On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Erjon Veliaj para keshillit bashkiak: Ja pse kerkoj rritjen e cmimit te ujit…

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, pas kërkesë së bërë nga këshilltarët e LSI-së, në lidhje me kërkesën për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm ka zhvilluar një dëgjesë ditën e sotme More...

By Albpress News On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Rritja e çmimit të ujit në Tiranë/ Basha: Veprim kriminal i Ramës dhe Veliajt

Kreu i sapo rizgjedhur i PD-së, Lulzim Basha komenton rritjen e çmimit të ujit në Tiranë. Sipas Bashës kjo është një vepër kriminale ndaj qytetarëve i Ramës dhe Veliajt. “Pasi harxhoi më shumë se More...

By Albpress News On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Veliaj jep edhe shkollat e Tiranës me koncesion

Bashkia e Tiranës pritet të shqyrtojë në mbledhjen e radhës së ditës së mërkurë studimin e fisibiliteti dhe të kontratës “Tip” të partneritetit public privat “Për përmirësimin e infrastrukturës More...

By Albpress News On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Rritja e cmimit te ujit, ja qendrimi i LSI…

Demokratet ne Keshillin Bashkiak te Tiranes kundershtuan sot rritjen e tarifes per ujin e pijshem, duke akuzuar Veliajn se po fsheh pas kesaj nje megaaferë. Pasditen e sotme, rreth ores 18:00, keshilltaret e LSI-së More...

By Albpress News On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Basha mbledh në seli këshilltarët e Bashkisë, ja qëndrimi për rritjen e çmimit të ujit

Lideri i Partisë Demokratike Lulzim takoi këtë të martë në selinë blu grupin e këshilltarëve bashkiakë të Tiranës. Në përfundim të mbledhjes, këshilltari i djathtë në Bashki, Leonard Olli, deklaroi More...