Tag archive for ‘erjon veliaj’
By Gjergji On E enjte, Prill 19th, 2018
0 Comments

Pyll i ri në Tiranë…nuk janë pemë, por një kullë 24 katëshe!

Në rrugën e Kavajës në Tiranë, aty ku më parë ishte vendosur godina e Muzeut të Shkencave te Natyrës do të ndërtohet një kullë 24 katëshe në formën e një pylli vertikal. Kulla po ndërtohet nën More...

By Gjergji On E premte, Gusht 25th, 2017
0 Comments

Veliaj: Deri në fund të mandatit rikonstruktojmë të gjitha bibliotekat e lagjeve

Projekti për rigjallërimin e bibliotekave në çdo lagje të Tiranës po vijon me rikonstruksionin e bibliotekës në Njësinë nr.7, e cila po merr formën e një hapësire të veçantë për të rinjtë dhe More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Erjon Veliaj: Marrëdhënie me Ilir Metën ndryshoi kur u bë President

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka pranuar se raporti i tij me ish-Kryetarin e LSI-së, Ilir Meta, ka ndryshuar pas zgjedhjes së tij në postin e Presidentit të vendit. Ndësa ka pohuar se ka pasur një More...

By Gjergji On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Pas humbjes se “tepsise”, LSI i iken edhe nje tjeter zyrtar/Kthehet ne rradhet e PS…

Mesa duket jo të gjithë në LSI mendojnë njësoj. Administratori i Zall Herrit ka lënë sot LSI për t’u rikthyer në PS. Në një deklaratë të postuar në Facebook, Arben Maloku shkruan se kryetari i Bashkisë More...

By Gjergji On E premte, Korrik 28th, 2017
0 Comments

Shkarkimet e drejtorëve të LSI, Vasili “shpërthen” ndaj Veliajt: Hakmarrje provinciale

Kreu i grupit parlamentare të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e cilëson hakmarrëse dhe provinciale lëvizjen e fundit të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për shkarkimin More...

By Gjergji On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Rritja e çmimit të ujit, Basha qytetarëve: U bë nga një grusht politikanësh që rrëmbejnë çdo qindarkë nga xhepat tuaj!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të miratuar dje në këshillin bashkiak për të rritur çmimin e ujit me 20 lekë. Basha e ka konsideruar Pazar klientelist ‘marrëveshjen’ e bërë me PDIU More...

By Gjergji On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Rritet çmimi i ujit, sa do paguajmë me tarifën e re nga janari

Nga janari i 2018-s, të gjithë banorët e Tiranës do të tariforen 65 lekë për çdo m³ ujë që vjen në çezmat e tyre. Vendimi për të rritur çmimin me mbi 40% bashkë me dyfishimin e tarifës fikse mujore, More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

2 këshilltarët e LSI ‘shpëtojnë’ Veliajn, Luan Rama: Ata nuk janë më tanët…

Me propozim të kryebashkiakut Erion Veliaj, Këshilli Bashkiak i Tiranës, miratoi rritjen e çmimit të ujit të pijshëm në kryeqytet me 20 lekë, nga 45 që është aktualisht, duke e çuar në 65 lekë. Vendimi More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Çmimi i ujit/ Olli: Të ndalojmë aktin mafioz dhe oligark të Erion Veliajt

Përmes një deklarate për mediat kreu i Këshilltarëve të Partisë Demokratike në bashkinë e Tiranës, Leonard Olli u shpreh se rritja e çmimit të ujit lidhet ngushtë me interesat mafioze e oligarkike të More...

By Gjergji On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Erjon Veliaj para keshillit bashkiak: Ja pse kerkoj rritjen e cmimit te ujit…

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, pas kërkesë së bërë nga këshilltarët e LSI-së, në lidhje me kërkesën për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm ka zhvilluar një dëgjesë ditën e sotme More...