Category emigracion Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘emigracion’
By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

Orban, sfidues ndaj BE-së: Do të vijojë betejën për emigracionin

Hungaria do t’i rezistojë çdo përpjekjeje të Bashkimit Europian për t’i hequr asaj të drejtën për mbrojtjen e kufijve të vet, e do të luftojë t’i kthejë mbrapsht politikat pro emigrantëve të More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

Në krah të ministrit të Brendshëm të Austrisë, ja premtimet e Xhafajt për luftën ndaj krimit dhe…

Në mbyllje të konferencës së ministrave të Brendshëm Ballkanikë, vendeve pjesëtare të Konventës për Bashkëpunimit Policor për Evropën Juglindore (PCC SEE), MB të vendeve anëtare të BE, Organizatave More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

Imigracioni në konferencën e përbashkët për shtyp Trump-Conte

Imigracioni ishte një ndër fjalët më të lakuara në konferncën për shtyp të Presidentit Trump me kryeministrin italian të hënën pasdite. Pas një takimi kokë-më-kokë, Presidenti Trump dhe Kryeministri More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Dëbimi nga SHBA, kushte të rënda për t’u rikthyer/ Ja ç’thotë avokati amerikan

Individi kalon në proces deportimi të menjëhershëm pas refuzimit të aplikimit. Sqarohuni për pasojat përpara se të aplikoni, këshillon avokati amerikan Kieran Both. Në 5 korrik 2018, Shërbimi i Emigracionit More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Ja sa milionë euro u sollën në 4 muaj nga emigrantët…

Në katër muajt e parë të këtij viti, rritja e remitancave është për 13.4 milionë euro më e madhe se vitin e kaluar. Rritja e vlerës së dërgesave nga bashkatdhetarët në krahasim me vitin 2016, po ashtu More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Trump përgjysmon Lotarinë Amerikane, më pak Green Card për shqiptarët

Politika amerikane kundër imigrimit ilegal nën presidentin Trump është ashpërsuar, por tani ndërmerret edhe një hap tjetër. Trump do të reduktojë ndjeshëm edhe imigracionin legal në SHBA. Presidenti More...