Tag archive for ‘edi rama’
By Albpress News On E martë, Qershor 26th, 2018
0 Comments

FIFA dënoi me gjobë Xhakën dhe Shaqirin, ja reagimi i Edi Ramës…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me vendimin e marrë një ditë më parë nga FIFA që dënoi me gjobë futbollistët shqiptar të kombëtares zvicerane, Granit Xhaka dhe Xherdan More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Deklarimet e pagave të punonjëve/ Rama ka një paralajmërim për bizneset…

Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Vlorës ka paralajmëruar bizneset e mëdha që të deklarojnë pagat reale të punonjësve të tyre, ndërsa e ka cilësuar këtë si betejën e rradhës të qeverisë. Rama është More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Shkarkimi i Gentian Trenovës, shpërthen deputeti: Rama kërkon një copë nga tepsia e drejtësisë

Prokurori i Apelit, Gentian Trenova, u shkarkua nga KPK pak ditë më parë, ndërsa vendimi shkaktoi një seri reagimesh. Lidhur me vendimin ka reaguar edhe deputeti democrat Oerd Bylykbashi, i cili përmes një More...

By Albpress News On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Kampet e refugjatëve/ Rama flet për esadistë dhe përmbysje qeverie:  Nuk ekzistojnë…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me lajmet për ngritjen e kampeve të refugjatëve në Shqipëri dhe 600 sirianë, që Kreu i Qeverisë i cilëson fantazma për të More...

By Albpress News On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

Marrëveshja e detit me Greqinë/ Rama flet nga Saranda: Kemi bërë gjënë e duhur, por…

Kryeministri Edi Rama ka komentuar nga Saranda zhvillimin e negociatave mes Shqipërisë dhe Greqisë për marrëveshjen e detit dhe çështje të tjera mes dy vendeve. Komentet e Ramës vijnë në një kohë kur More...

By Albpress News On E hënë, Qershor 18th, 2018
0 Comments

Rama-deputetëve të PS: Mos ushtroni presion për punësimet, shkoni në zonat tuaja…

Kryeministri Edi Rama, njëherëz Kryetar i PS-së, është treguar i prerë dhe i ashpër me deputetët socialist, gjatë një mbledhjeje të grupit parlamentar të kësaj partie. Sikundër raportohet, Rama ka More...

By Albpress News On E diel, Qershor 17th, 2018
0 Comments

Rama në Peshkopi: Ndërtimi i rrugës së Arbrit, çështje kombëtare

Qeveria ka nisur sot punimet për rrugën e Arbrit. Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në mitingun e organizuar në Peshkopi, ku u prit me protesta nga mbështetës të opozitës. Por veç disa vonesave në More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 16th, 2018
0 Comments

Replikat/ I riu i ngre nervat Ramës: Bën shumë reklamë . Ja reagimi i Kryeministrit…

Kryeministri Edi Rama është kapur me replika e batuta gjatë takimit të zhvilluar në Lurë. Një prej të rinjve të zonës duke marrë fjalën në takimin me Ramën, i ka thënë se banorët nuk kanë nevojë More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 16th, 2018
0 Comments

Batutat/ Demokrati i Lurës i përvishet Ramës: Sa erdhe në pushtet na pushover nga puna…

Takimi i Kryeministrit Edi Rama me banorët e Lurës në qarkun e Dibrës është shoqëruar me batuta dhe replika. Ndërsa Rama premtoi investime në këtë zonë dhe kërkoi nga banorët të merren me agroturizëm, More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 16th, 2018
0 Comments

Rama këshillon dibranët të merren me agroturizmin: Shteti ju mbështet me infrastrukturën…

Kryeministri Edi Rama ka nisur sot vizitën e paralajmëruar në qarkun e Dibrës, ku nesër pritet të fillojnë edhe punimet për rrugën e Arbrit. Duke folur për projektet e zhvillimit për Lurën, kryeministri More...