Tag archive for ‘edi rama’
By Gjergji On E enjte, Gusht 31st, 2017
0 Comments

Edi Paloka: Rama të gjejë vrimë ku të futet…

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, reagoi përmes një komenti në rrjetet sociale mbi deklaratat e një dite më parë të kryeministrit Edi Rama për luftën ndaj krimit dhe sekuestrimit të aseteve të tij. Paloka More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 30th, 2017
0 Comments

Rama jep udhëzime të prera për SHISH e Tatimet: skanoni bizneset, sekuestroni asetet e krimit

SHISH, Tatimet, Doganat dhe çdo institucion tjetër ligjzbatues në vend duhet të intensifikojnë informacionet, të hetojnë dhe kontrollojnë çdo biznes për të parë mënyrën se si është ndërtuar dhe More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 30th, 2017
0 Comments

Ja mesazhi i pare publik i shkodranes qe u zgjodh zv.kryeministre nga Rama…

Ajo është një emër i ri në politikën shqiptare, e cila mund të konsiderohet me fat pas zgjedhjes si deputete e tashmë në një post akoma më me përgjegjësi, atë të zëvendësimit të kryeministrit Edi More...

By Gjergji On E martë, Gusht 29th, 2017
0 Comments

Rama paralajmëron ministrat e rinj: nuk është e thënë të jenë në detyrë deri në fund të mandatit…

Qeveria që do të nisë punën nuk do të thotë se do të përfundojë mandatin. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama, ndërsa sqaroi se qëndrimi ose jo i ministrave në detyrat e tyre do të varet krejtësisht More...

By Gjergji On E martë, Gusht 29th, 2017
0 Comments

Rama: Basha nuk tradhëtuar PD, LSI opozitë nga halli. Prokurori i përgjithshëm, konsensual

Për kryeministrin Edi Rama opozita e vërtetë në Shqipëri është Partia Demokratike, ndërsa LSI është në atë pozicion nga halli. “Opozita reale është PD, me atë kemi dallime pikëpamjesh dhe programesh, More...

By Gjergji On E martë, Gusht 29th, 2017
0 Comments

Rama paralajmëron shkurtim drastik të administratës: pse Sajmir Tahiri mbeti jashtë qeverisë dhe kush do të jenë zv.ministrat…

Kryeministri Edi Rama tha se janë bërë shumë studime të hollësishme mbi modelet e qeverisjes, deri në përcaktimin e strukturës që do të operojë qeveria e re. Rama e cilësoi optimale këtë strukturë, More...

By Gjergji On E diel, Gusht 27th, 2017
0 Comments

Shpallen emrat e qeverisë së re, ja ministrat e ardhshëm

  Kryeministri Edi Rama shpalli qeverinë e re, ndërsa ka rikonfirmuar në postin e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushatin, si dhe ka rikthyer pas shumë vitesh Pandeli Majkon në ekzekutiv. “Na duhet një More...

By Gjergji On E diel, Gusht 27th, 2017
0 Comments

Rama paralajmëron: Na është dhënë një shpatë kundër padrejtësive, jo një lugë në brez

Nga Asambleja Kombëtare e PS-së, Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se zgjedhjet e 25 qershorit me “duart” i vetëm në timon, është një detyrë dhe poërgjegjësi që ai vetë nuk e ka provuar kurrë për More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 26th, 2017
0 Comments

Rama flet pas takimit me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor: Ditë e mirë…

Kryeministri Rama ka reaguar përmes një statusi në FB për takimin informal me kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimior, mbajtur sot në Durrës. Në këtë takim është diskutuar për një treg të More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 26th, 2017
0 Comments

Vasili: Kryeministri shkollëpak është në çoroditje mendore, duhet një zgjidhje urgjente

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, ka reaguar ditën e sotme mbi situatën ekonomike në Shqipëri dhe jo vetëm. Vasili shprehet More...