Category edi rama Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘edi rama’
By Albpress News On E diel, Korrik 29th, 2018
0 Comments

Dash Shehi: Veliaj, shërbëtor i Ramës…

Dashamir Shehi i njohur për deklaratat e tij të drejtpërdrejta dhe per ironinë e pakufi ndaj qeverisë aktuale dhe personazheve të saj ka folur për një media të përditëshme edhe pas deklarimit të kreut More...

By Albpress News On E premte, Korrik 6th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha: Edi Rama duhet ndalur, do përballemi kudo me këtë taleban…

Edi Rama duhet ndalur, pasi ai nuk ka për t’u ndalur. Kështu deklaroi kreu demokrat, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat. Sipas tij, forca e vetme që ka Edi Rama është indiferenca e qytetarëve. “I More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 5th, 2018
0 Comments

Qyetarët-Ramës: Suksese imagjinare/ Kryeministri: Më merrni të keqen… (Foto)

Kryeministri Edi Rama ka debatuar me ndjekësit e tij në rrjet lidhur me reformat e ndërmarra nga qeveria. Kryeministri ka postuar një video mbi operacionin “Forca e Ligjit”, por ndjekësit në rrjet shprehen More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
1 Comment

Hapja e negociatave/ Deputeti gjerman rrëzon Ramën e Bashën: Nuk ka vendim për ‘Po’ apo ‘Jo’

Thorsten Frei, raportuesi i grupit parlamentar CDU/CSU në intervistë ekskluzive për DW thotë se vendimi i Brukselit për Shqipërinë dhe Maqedoninë nuk mund të merret as si “po” e as si “jo”. DW: More...

By Albpress News On E diel, Korrik 1st, 2018
0 Comments

Rama: Shoferi i ministrit të Brendshëm vrau veten, makabre ajo që thotë PD…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot lidhur me ngjarjen e ndodhur një ditë më parë ku u gjet i pajetë me 3 plumba, shoferi i ministrit të Brendshëm. Rama u shpreh se e kanë përshirë vrasjen e të riut, More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

LSI i ikën një deputet, bashkohet me Ramën/ ‘Shpërthen’ Kryemadhi…

Një deputet i LSI-së është larguar nga rradhët e kësaj partie. Bëhet fjalë për deputetin e LSI-së në qarkun e Fierit, Robert Bitri, i cili është larguar nga grupi parlamentar i LSI-së dhe është rregjistruar More...

By Albpress News On E premte, Qershor 29th, 2018
0 Comments

Rama në takimin me Ambasadorët/ Fituam 12 muaj kohë, nuk humbëm me negociatat…

Shqipëria ka fituar 12 muaj kohë dhe nuk i ka humbur ato. Kjo është teza më e re e përdorur nga Kryeministri Edi Rama lidhur me shtyrjen me të paktën 1 vit të vendimit për hapjen ose jo të negociatave More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 28th, 2018
0 Comments

Kënga e re për Rilindasit dhe Edi Ramën/ Qeverisin bijtë e Enverit, kriminela dhe hajduta…

Pronari i televizionit Zjarr, Ismet Drishti, i cili njihet për sarkazmën dhe humorin e tij, ka bërë një tjetër këngë për qeverinë e Edi Ramës dhe përfaqësuesit e lartë socialistë. Në këtë këngë More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 27th, 2018
0 Comments

Rama: Macron ma tha troc, nuk hapen…

Kryeministri Edi Rama pohoi sot se Presidenti francez, Emmanuel Macron, i kishte thënë troc, që negociatat nuk do të hapeshin. “Jam ndjerë shumë mirë se Shqipëria ka gjetur dhe ka bërë disa miq shumë More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 27th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Rama akuza opozitës, promovon si fitore shtyrjen me 1 vit të vendimit për negociatat

Ministrat e Jashtëm të BE-së vendosën dje shtyrjen me 1 vit të vendimit për hapjen ose jo të negociatave me Shqipërinë, në varësi të përmbushjes së kushteve. Por Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të More...