Category dritan demiraj Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘dritan demiraj’
By Albpress News On E premte, Nëntor 17th, 2017
0 Comments

Demiraj, thirrje 4 ushtarakeve të kthehen në Atdhe

Ish ministri i Brendshëm Dritan Demiraj i ka bërë thirrje 4 ushtarakëve shqiptarë që ishin me mision trajnues në Angli dhe dezertuan, “të kthehen sa më parë në Atdhe”. “Si ish-Komandant i Regjimentit More...

By Albpress News On E mërkurë, Nëntor 8th, 2017
0 Comments

Ish-ministri DEmiraj: Meta të mbledhë Këshillin e Sigurisë, eshtë kaluar vija e kuqe

Ish-ministri i Brendshëm teknik Dritan Demiraj tha se Presidenti i Republikës, Ilir Meta, duhet të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të shqyrtuar që të gjithë elementët që lidhen me sigurinë. I More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

I jep fund dilemes, Dritan Demiraj konfirmon doreheqjen/ I gatshëm të kontribuoj në drejtimin e …

Dritan Demiraj, ministri teknik i Brendshëm, përmes një komenti në rrjetet sociale ka konfirmuar dorëheqjen nga posti qeveritar, sikundër shpreh vendosmërinë për të kontribuar në drejtimin e agjensive More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Zjarret, Dritan Demiraj: Meta të thërrasë drejtuesit e institucioneve, ja pse po cënohet siguria kombëtare

Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, u shpreh mbrëmjen e sotme se Presidenti i Republikës ka detyrimin që të thërrasë të gjithë drejtuesit e institucioneve në lidhje me situatën e zjarreve në vend. “Situata More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Takimi Meta-Demiraj/Luan Rama: A e pyete per drogen…

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama ka reaguar pas takimit të sotëm mes presidentit Ilir Meta dhe ministrit të Brendshëm Dritan Demiraj, që siç u tha nga zyra e shtypit ishte përqendruar tek situata nga zjarret More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Situata e zjarreve, Meta-Demiraj 40 minuta takim ne Presidence…

Pas situatës alarmante nga zjarret në vendin tonë, që përditë numëron zona të reja të shkrumbuara, Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me ministrin e Brendshëm, Dritan Demiraj. Mësohet se takimi More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Ministri i Brendshëm flet për rrezik të sigurisë kombëtare, paralajmërimi i fortë

Ne nje kohe vape perveluese e me vatra zjarri ne cdo cep te vendit, ministri i Brendshëm, Demiraj flet per rrezikim te sigurise kombetare nga zjarrvenia e qellimshme. Me ane te nje postimi ne faqen e tij ne FB, More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 2nd, 2017
0 Comments

Darka e Bashes me kongresmenet amerikane/Ja cfare u diskutua ne prani te ministrit Demiraj

Situata në Shqipëri dhe rajon, bashkëpunimi strategjik me SHBA për t’u përballur me kërcënimet e krimit të organizuar, trafikut të drogës dhe korrupsionit ishin ne qender te takimit qe kryetari i Partisë More...

By Albpress News On E martë, Gusht 1st, 2017
0 Comments

Lista me 124 emrat e trafikanteve/Luan Rama ka nje mesazh per Demirajn e Edi Ramen

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama kërkon që kryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, të ndjekin të gjithë hapat ligjorë, për 124 emrat e të përfshirëve More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

Ekstradimi në Serbi i Ballist Morinës/Ja veprimi i parë i ministrit të Brendshëm…

Ministri i Punëve të Brendshëm Dritan Demiraj mësohet se ka zhvilluar një takim me ambasadoren kroate në Tiranë, pas vendimin që ka dhënë një gjykatëse kroate për ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi. “Lidhur More...