Tag archive for ‘doreheqje’
By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Edi Rama kunder ministrit teknik te Drejtesise: S´merr dot vendimi pa i miratuar une

Zyra e Kryeministrit njofton se shefi i qeverisë e ka anuluar urdhrin e Ministrit të Drejtësisë, duke bërë të qartë se dorëheqjet nuk mund të refuzohen dhe hetimi administrativ i Ministrit mund të vazhdojë More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Ministri teknik i Drejtësisë përplaset me Edi Ramën. Urdhëri që pezullon dorëheqjet…

Shënohet përplasja e parë e fortë mes ministrit teknik të Drejtësisë, Gazment Bardhi, dhe Kryeministrit Edi Rama. Bardhi, i cili po drejton Ministrinë e Drejtësisë, bazuar në marrëveshjen e 17 majit More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 2nd, 2017
0 Comments

Pas ultimatumit te Rames/Ja drejtoresha e hipotekes qe dha doreheqjen

Javën që lamë pas kryeministri Edi Rama e shfrytëzoi për të kërkuar dorëheqjen dhe largimin e të gjithë drejtuesve të Hipotekave në vend, dhe këtë të mërkurë kërkesa e tij është plotësuar. Ka More...

By Albpress News On E martë, Gusht 1st, 2017
0 Comments

Drejtuesit e spitaleve refuzojne urdherin e Edi Rames/Nuk dorehiqen, por…

Drejtorët e spitaleve rajonale sfidojnë kryeministrin Rama, i cili iu dha vetëm 24 orë kohë që ata të japin dorëheqjen dhe të largohen nga detyra. Dje, kreu i qeverisë në një takim me drejtuesit e spitaleve, More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Largohen 5 emra të Gjykatës së Lartë, pjesë e ‘Listës së zezë’ të Vettingut

5 emra të Gjykatë së Lartë kanë dorëzuar detyrën pasi u ka mbaruar mandati. Ata janë Arjana Fullani, Evelina Qirjako, Guxim Zenelaj dhe Aleksandër Muskaj. Gjyqtarit Andi Çeliku, edhe pse i ka mbaruar More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Pas drejtoreve te hipotekave, pritet doreheqja edhe e drejtuesve te spitaleve/Rama: Drejtoret e spitaleve pis, mjediset pis…

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për media ka folur për sistemin shëndetësorë dhe puna që është bërë. Ndërsa nga ana tjetër ka ftuar drejtorët e spitaleve dhe institucioneve të shëndetit More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Rama shpërthen live ndaj drejtorëve të Hipotekave: Jepni dorëheqjen që sot. Ikni, nga i pari te i fundit (VIDEO)

Kryeministri Rama ka mbledhur sot drejtorët e Hipotekave ku ka shpërthyer ndaj tyre në lidhje me raportet që i kanë dërguar. Pasi i kritikoi ashpër, Rama në fund ka shpërthyer duke thënë: “Jepni dorëheqjen More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 27th, 2017
0 Comments

Dorëhiqet nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës pas rritjes së çmimit të ujit

Dorëhiqet nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Brunilda Paskali, pas votimit të djeshëm në këshillin bashkiak, që rriti me 20 lekë çmimin e ujit të pijshëm për qytetarët. Nënkryetarja nga radhët More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Basha: Ja kur do te largohen ministrat teknike. Gati per bashkepunim me LSI…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me deputetët e rinj dhe krerët e degëve në rrethe, nëpërmjet medias ka dhënë një mesazh të qartë për LSI-në por dhe ministrat teknike. Ai tha se More...