Tag archive for ‘doreheqje’
By Gjergji On E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Dorëheqjet e ministrave teknikë, ja kush merr kompetencat e tyre

Zv.kryeministrja dhe 6 ministrat teknikë, të propozuar nga PD, në kuadër të marrëveshjes së 17 majit mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, formalizuan dorëheqjet, duke i çuar me postë në godinën e Këshillit More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Ikin ministrat teknikë, dërgojnë dorëheqjet në Kryeministri me postë

Ministrat teknikë dhe zv.kryeministrja Ledina Mandija depozituan në Kryeministri, përmes shërbimit postar, dorëheqjet e tyre duke zyrtarizuar në këtë mënyrë largimin nga Qeveria. Së bashku me zarfin More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

I jep fund dilemes, Dritan Demiraj konfirmon doreheqjen/ I gatshëm të kontribuoj në drejtimin e …

Dritan Demiraj, ministri teknik i Brendshëm, përmes një komenti në rrjetet sociale ka konfirmuar dorëheqjen nga posti qeveritar, sikundër shpreh vendosmërinë për të kontribuar në drejtimin e agjensive More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Tjetër dorëheqje në qeverinë Rama!

Zv.ministri i Jashtëm, Halil Hyseni, ka dhënë dorëheqjen këtë të mërkurë nga posti i tij. Halil Hyseni ka dhënë dorëheqjen nga posti për arsye personale. Halil Hyseni është propozuar në këtë post More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Dorëhiqen ministrat teknikë të PD, ja proçedura që do të ndiqet

Ministrat teknikë në qeverinë Rama kanë paraqitur zyrtarisht dorëheqjet, 3 muaj pasi morën detyrat bazuar nëmarrëveshjen mes Kryeministrit dhe kreut të opozitës, që mundësia daljen e PD-së nga çadra More...

By Gjergji On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Edi Rama kunder ministrit teknik te Drejtesise: S´merr dot vendimi pa i miratuar une

Zyra e Kryeministrit njofton se shefi i qeverisë e ka anuluar urdhrin e Ministrit të Drejtësisë, duke bërë të qartë se dorëheqjet nuk mund të refuzohen dhe hetimi administrativ i Ministrit mund të vazhdojë More...

By Gjergji On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Ministri teknik i Drejtësisë përplaset me Edi Ramën. Urdhëri që pezullon dorëheqjet…

Shënohet përplasja e parë e fortë mes ministrit teknik të Drejtësisë, Gazment Bardhi, dhe Kryeministrit Edi Rama. Bardhi, i cili po drejton Ministrinë e Drejtësisë, bazuar në marrëveshjen e 17 majit More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 2nd, 2017
0 Comments

Pas ultimatumit te Rames/Ja drejtoresha e hipotekes qe dha doreheqjen

Javën që lamë pas kryeministri Edi Rama e shfrytëzoi për të kërkuar dorëheqjen dhe largimin e të gjithë drejtuesve të Hipotekave në vend, dhe këtë të mërkurë kërkesa e tij është plotësuar. Ka More...

By Gjergji On E martë, Gusht 1st, 2017
0 Comments

Drejtuesit e spitaleve refuzojne urdherin e Edi Rames/Nuk dorehiqen, por…

Drejtorët e spitaleve rajonale sfidojnë kryeministrin Rama, i cili iu dha vetëm 24 orë kohë që ata të japin dorëheqjen dhe të largohen nga detyra. Dje, kreu i qeverisë në një takim me drejtuesit e spitaleve, More...

By Gjergji On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Largohen 5 emra të Gjykatës së Lartë, pjesë e ‘Listës së zezë’ të Vettingut

5 emra të Gjykatë së Lartë kanë dorëzuar detyrën pasi u ka mbaruar mandati. Ata janë Arjana Fullani, Evelina Qirjako, Guxim Zenelaj dhe Aleksandër Muskaj. Gjyqtarit Andi Çeliku, edhe pse i ka mbaruar More...