Category debati Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘debati’
By Albpress News On E diel, Tetor 14th, 2018
0 Comments

Salianji ironizon Ballën: Unë që i dhashe Alizotit 200 mijë euro, 10 milionë për ty janë…

Deputeti i PD, Ervin Salianji, ka ironizuar Kryetarin e Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, ndaj padisë që ka ngritur ndaj tij për shpifje. “Unë që “ i dhashë” Alizotit 200.000 Euro, për More...

By Albpress News On E premte, Tetor 12th, 2018
0 Comments

Shkullaku i drejtohet zv.ministres: Po të shkepi Rilindja nuk dënohesh

Zv/ministrja Romina Kuko, të enjten, ndërsa po fliste për gjendjen e krimit në vend dhe rezultatet e Policisë së Shtetit për parandalimin dhe hetimin e tij, është ndërprerë në një mënyrë krejt të More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Nano kërkon ndjesë publike për fyerjet ndaj Salianjit

Gazetari Mustafa Nano ka kërkuar ndjesë publike nga studio e emisionit “Opinion”, në lidhje me paraqitjen e tij dy ditë më parë në të njëjtën studio, kur ofendoi deputetin demokrat Ervin Salianji. More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

FSHF i përgjigjet Braçes: Sillesh si tifoz ekipi, gjuhë ofenduese dhe kërcënuese

Në Parlament, pavarësisht bojkotit nga opozita, ka pasur debate midis deputetit të Partisë Socialiste Erion Braçe dhe ministrit të Financave dhe të Ekonomisë, Arben Ahmetaj në lidhje me ligjshmërinë fiskale More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 27th, 2018
0 Comments

Nënkomisari Nuhu i përgjigjet gazetari Hoxha: Sado t´i rregullosh gjërat, nuk i mbulon dot

Nënkomisari Emiljano Nuhu ka reaguar lidhur me pretendimet e gazetarit Artan Hoxha. Nuhu shpjegon rrjedhën e ngjarjeve dhe ka hedhur akuza të tjera për gazetarin. Komenti i Emiljano Nuhut ARTAN HOXHA, me date More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 27th, 2018
0 Comments

FOTO/ Gazetari Hoxha dhe ish-komisari Zagani debat ne rrjet: Shijoni azilin dhe…

Gazetari Artan Hoxha dhe ish-komisari Dritan Zagani kane replikuar ne rrjetet sociale, pas deshmise se dhene nga ish-nenkomisari Emiljano Nuhu, e bere publike dje ne mediat shqiptare. Hoxha ne postimin e tij shkruan More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

10 prokurorët i përgjigjen Arta Markut/ Nuk ke kompetenca ndaj nesh, ja e vërteta mbi dosjen…

Dhjetë prokurorët, ndaj të cilëve Arta Marku urdhëroi hetim disiplinor i janë përgjigjur kryeprokurores, përmes një deklarate publike. Në një letër të hapur për mediat dhe ambasadat, prokurorët thonë More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

Zeri i Amerikes: Ligji per Teatrin, qeveria hapi nje gare formale…

Në Shqipëri, shumica e majtë në Komisionin parlamentar të Veprimtarive Prodhuese votoi të martën pasdite, ndryshimet në ligjin për ndërtimin e Teatrit të ri në Tiranë, të cilat hapin një garë për More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

Donald Lu: Me Ramën jam zënë për pothuajse të gjitha çështjet, por ja çfarë më pëlqen…

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu ka treguar se gjatë kohës që ka bashkëpunuar me Kryeministrin Rama është zënë shpesh herë më të, por ka vlerësuar se ai në disa raste ka arritur ta bindë. “S’kam More...

By Albpress News On E diel, Shtator 9th, 2018
0 Comments

Debati/ Kulla vs Spaho, ish-ambasadori i Berishës i përgjigjet nënkryetarit të PD: Zoti mos e dhëntë…

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Pëllumb Kulla dhe kreu i Grupit Parlamentar në PD, Edmond Spaho, janë përfshirë në një debat publik me akuza të ndërsjellëta. Kulla pretendon se një shkrim i botuar More...