Category Carl Bildt Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘Carl Bildt’
By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Diplomati suedez tregon rreziqet për shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi: Ja çfarë ndodhë me Maqedoninë dhe Bosnjën

Diplomati i njohur me karrierë globale, Carl Bild, ka shkruar një analizë për gazetën prestigjioze, “Washington Post”, në të cilën ka folur për marrëveshjen finale mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Carl Bildt tha se Rama ishte i hapur për idenë e Vuçiç/ Berisha: Janë dakord për ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministi Sali Berisha ka reaguar pas opinionit te bere nga ish kryeministri i Suedise, teksa ka treguar mes te tjerash se Rama eshte i hapur per idene e Vucicit per ceshtjen e kufijve. Postimi i Berishes More...