Category boterori Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘boterori’
By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Goli më i bukur në Botëror, 3 milionë votues zgjedhin…

FIFA ka mbyllur zyrtarisht votimin për golin më të bukur të Botërorit, ku morën pjesë mbi 3 milionë vizitorë të faqes “fifa.com”. Ata zgjodhën si golin më të bukur, atë të Pavard kundër Argjentinës. More...

By Albpress News On E martë, Korrik 24th, 2018
0 Comments

Botërori mund pornografinë, bie shikueshmëria me 68% gjatë finales

Kampionati Botëror ka qenë aktiviteti më i rëndësishëm dhe më i ndjekur në muajin e kaluar, gjë që me sa duket ka ndikuar edhe industrinë më të fuqishme të transmetimeve on-line që është industria More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Fakte interesante nga Botërori që ndoshta nuk i dini…

Finalja e Rusi 2018 mes Francës dhe Kroacisë ka qenë një ndeshje shumë e veçantë, por mbi të gjitha ka dhuruar disa statistika e kuriozitete të rralla. Këto janë faktet e çuditshme që kanë të bëjnë More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Rama i drejtohet kryeministres britanike: Kupa e Botës po vjen në Ballkan

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e NATO-s. Pasi ndeshja përfundoi me humbjen e anglezëve 2-1, kreu i qeverisë More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Tifozet më seksi të kombëtareve që rrëmbyen vëmendjen e aparateve…

Jemi drejt fundit të Botërorit “Russia 2018”, ngjarje e cila është më e komentuara e javëve të fundit. Krahas ndeshjeve dhe futbollistëve, vëmendje të madhe marrin edhe tifozet, të cilat bëhen të More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

VIDEO/ “Ruleta ruse” eleminon Rusinë, Kroacia në 1/4 e finales

Kroacia eleminoi me penallti Rusinë, duke siguruar një vend në gjysëmfinalet e Kupës së Botës. Kroatët do të përballen me Anglinë, kurse në sfidën tjetër ballafaqohen Franca me Belgjikën. Ndeshja More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Gjigantët i “përpiu” Kazani në Botëror!

Pa më të voglin dyshim, Botërori Rusi 2018 mund të cilësohet si Botërori i surprizave, i cili nisi që me eliminimin e Holandës dhe Italisë në fazën eliminatore të tij. Por jo vetëm kaq, surprizat ishin More...

By Albpress News On E premte, Korrik 6th, 2018
0 Comments

Uruguai përballë Francës, mbrojtja më e mirë kundrejt sulmit më të fortë

Uruguai ka dëshmuar nga ndeshjet e deritanishme se ka mbrojtjen më të fortë sidomos në fazën e grupit nuk kishte pësuar asnjë gol. Në kuadër të grupit A, Uruguai shënoi tri fitore, 1:0 ndaj Egjiptit, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 1st, 2018
0 Comments

Ky është lojtari më i shpifur i Botërorit

Mundësia për titullin kampion bote për Lionel Messi-n ka përfunduar. Pas disfatës 3-4 ndaj Francës në 1/8-at, pesë herë kampioni i Topit të Artë është dukur i zhgënjyer në fushë, është ngushëlluar More...

By Albpress News On E diel, Korrik 1st, 2018
0 Comments

VIDEO/ “Ruleta ruse” eleminon Spanjën nga Botërori

Spanja iu bashkua Gjermanisë, Argjentinës dhe Portugalisë, duke i dhënë fund Kampionatit Botëror. Spanjollët nuk shfrytëzuan rastet dhe kjo iu kushtoi me eliminim, duke pësuar me penallti me rezultatin More...