Category boteror Archives - Page 2 of 5 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘boteror’
By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Formacionet e super gjysmëfinales, Kroacia – Anglia

Sonte kompletohen finalistët në Kampionatin botëror 2018. Kroacia dhe Anglia takohen sonte në kërkim të finales në Kampionatin botëror 2018. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. Kroacia More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Capello parashikon dy skuadrat që do të luajnë finalen e Rusia 2018

Ish-trajneri i “Tre Luanëve”, beson se ata do t’ia dalin të shpallen kampionë të botës. Fabio Capello pret që në finalen e Botërorit, të luajnë Franca dhe Anglia, ku sipas tij “Tre Luanët” janë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Studimi i trajnerit më të mirë në botë, sekreti i Southgate

Anglia ka bërë një paraqitje të mirë deri më tani në Botërori “Rusi 2018”, duke u kualifikuar për në gjysmëfinalet e Kupës së Botës dhe më 11 korrik do të luajë ndaj Kroacisë për në biletë More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Rusët përdorën doping gjatë botërorit? Ja çfarë shkruajnë mediat gjermane

Dyshimet për përdorimin dopingu nga futbollistët rus bëhen gjithmonë e më prezente. Ditët e fundit mediat gjermane kanë theksuar se lojtarët e kombëtares ruse kanë përdorur herë pas here amoniak, një More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Mandzukiç zotohet në emër të kroatëve

Mario Mandzukic këmbëngul se Kroacia do të japë gjithçka kundër Anglisë, që të mos të mund të fajësohen, nëse humbasin. Të dyja kombëtaret europiane do të përplasen në gjysmëfinale të Kupës More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Ja si ndjehet Vladimir Putin pas eliminimit të Rusisë

Rusia u eliminua në çerekfinale të Kupës së Botës nga Kroacia, pas ekzekutimit të penalltive. Organizatorët e turneut e mbyllën me nder aventurën e tyre në këtë Botëror, teksa kujtojmë që ishin ata More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Statistikat që duhet ti dini për ndeshjen Francë-Belgjikë

Franca do të ndeshet me Belgjikën në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, të martën në Shën Petersburg të Rusisë. Të 68 mijë biletat e stadiumit janë të shitura, por ja cilat kanë disa nga faktet nga More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Anglia mund Suedinë, kalon në gjysëmfinale

Anglia ka fituar 2-0 ndaj Suedisë në “Samara Arena” dhe për herë të parë që nga viti 1990 rikthehet në gjysmëfinalet e kampionatit botëror. Në një ndeshje të dominuar në çdo aspekt “luanët” More...

By Albpress News On E premte, Korrik 6th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Franca në gjysëmfinale, eleminon Uruguain…

Franca kualifikohet në gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”. Francezët eleminuan me rezultatin 2:0 Uruguain. Futbollistët uruguajanë nuk kishin forcë që të befasonin Francën, e cila More...

By Albpress News On E premte, Korrik 6th, 2018
0 Comments

Uruguai-Francë, publikohen formacionet zyrtare

Uruguai dhe Franca kan publikuar formacionet zyrtare pak minuta para nisjes së përballjes në kuadër të çerekfinaleve të Botërorit. Uruguai ka pësuar vetëm 1 gol deri tani, çka tregon se ka një mbrojtje More...