Category boteror Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘boteror’
By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

Kupa e Botës 2018: 4 momentet më të mira

Tashmë ka përfunduar Kupa e Botës, e mbajtur në Rusi, nga data 14 qershor deri më 15 korrik. Fitues i këtij kompeticioni është Franca, e cila mposhti Kroacinë me rezultat 4-2, e ku ky trofe është vetëm More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

FOTO+VIDEO/ Festimet në Francë, dhunë e plaçkitje, përplasje me policinë. Dy viktima…

Fitorja e Francës në Botërorin “Rusi 2018” është shndërruar në një tmerr në kryeqytetin francez, Paris. Forcat e policisë janë perleshur me turma të mëdha njerëzish që ishin në shesh në Champs-Élysées, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Luca Modric shpallet futbollisti më i mirë i Botërorit

Franca triumfoi në Kupën e Botës që u zhvillua në Rusi duke e mposhtur Kroacinë me rezultat 4-2. Luca Modric është shpallur si futbollisti më i mirë i këtij kompeticioni. Mesfushori kroat fitoi Topin More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Deschamps para finales me Kroacinë: Ja si fitohet Kupa e Botës

Didier Deschamps do të kërkojë nesër të triumfojë në finalen e Kupës së Botës si trajner, 20 vite pasi e ka bërë këtë gjë si kapiten i Francës, në Botërorin e shtëpisë. Ai beson se përvoja që More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Belgjika më e mirë e historisë

Belgjika mori medaljen e parë të këtij Botërori, por jo atë që kishte shpresuar në nisjen e turneut. Skuadra e trajnerit Roberto Martinez mundi 2-0 Anglinë në finalen e vogël, duke u renditur e treta, More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Belgjika mposht Anglinë dhe merr medaljen e bronxtë në Botëror…

Belgjika ka fituar 2-0 ndaj Anglisë duke marrë vendin e tretë në Kupën e Botës. Gjatë shumicës së kohës, belgët, kanë kontrolluar pa shumë probleme anglezët, që vetëm nëpërmjet goditjeve standarde More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Ja kush do e sjellë trofeun e botërorit në stadium

Finalja e Botërorit Rusi 2018 do luhet ditën e diel, ku përpara ndeshjes do ketë edhe një mini aktivitet ku do këndojë edhe këngëtarja shqiptare Era Istrefi. Po kush do e sjellë trofeun? Është mësuar More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Kur Franca fitonte Botërorin, Kante mblidhte plehra

N’Golo Kanté ka qenë një nga futbollistët më të mirë të Botërorit. Mesfushori i Francës nuk bën një lojë spektakolare, as nuk shënon gola, por bën “punën e pistë” të “Gjelave”. Është More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

DETAJET E REJA/ La gjithë ç’kishte për ndeshjet e Botërorit, i jep fund jetës babai i dy fëmijëve

Një 35-vjeçar i dha fund jetës duke u vetëvarur në oborrin e kishës së fshatit të tij. Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të djeshëm në fshatin Mashkullorë të Gjirokastrës, kur More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Formacionet e super gjysmëfinales, Kroacia – Anglia

Sonte kompletohen finalistët në Kampionatin botëror 2018. Kroacia dhe Anglia takohen sonte në kërkim të finales në Kampionatin botëror 2018. “Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. Kroacia More...