Category biznese Archives - Page 2 of 5 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘biznese’
By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Mesazhi i SHBA për klimën e biznesit/ Vasili: Rama po ndërton autostradat e pastrimit të parave

Mesazhin më të rëndë për klimën e biznesit në Shqipëri, e ka cilësuar Petrit Vasili, kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, raportin e DASH që e përfshin Shqipërinë në grupin e vendeve jot ë sigurta More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Taksat vendore tani mund të likuidohen online, por duhet patur kujdes me…

Drejtoria e Përgjithshme e Taksave dhe Tarifave Vendore ka njoftuar se, në kuadër të reformës së deregulimit, si një nga nismat më të rëndësishme të qeverisë shqiptare, për lehtësimin dhe modernizimin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Tatimet ultimatum bizneseve: Dorëzoni sot deklaratën e TVSH-së, ose do të…

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, rikujton të gjithë tatimpaguesit e biznesit të vogël, se sot është afati i fundit për deklarimin dhe pagesën e TVSH-së, për periudhat tatimore Prill, Maj dhe Qershor More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Bizneset në zonat turistike në sitën e hetimit tatimor, miliona lekë gjoba

Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Qendror po ushtron kontrolle të detajuara ndaj subjekteve, që kanë veprimtari ekonomike në zonat turistike të Qarkut të Durrësit dhe Korçës, përkatësisht nga Gjiri i More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Hetimi Tatimor mbyll 4 hotele në Sarandë e Ksamil/ Ja çfarë duhet të dinë bizneset në bregdet…

Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Jugor ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informalitetit dhe rritjen e të ardhurave. Sipas një njoftimi zyrtar, kjo njësi bëri të ditur More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

TVSH te biznesi i vogël: Nesër afati i fundit për deklarimin e librave

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, dëshiron të sjellë në vemendje se, data 10 korrik 2018, është afati i fundit i deklarimit të librit të shitjes dhe blerjes, për tatimpaguesit e vegjël me qarkullim More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

QKB: Bizneset afat deri më 31 korrik për të dorëzuar bilancet e vitit 2017

Qendra Kombëtare e Biznesit njoftoi se të gjithë bizneset që janë të regjistruar me përgjegjësi tatimore tatimfitimi duhet të depozitojnë pranë saj bilancin dhe raportin e auditit sipas parashikimeve More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Deklarimet e pagave të punonjëve/ Rama ka një paralajmërim për bizneset…

Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Vlorës ka paralajmëruar bizneset e mëdha që të deklarojnë pagat reale të punonjësve të tyre, ndërsa e ka cilësuar këtë si betejën e rradhës të qeverisë. Rama është More...

By Albpress News On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha paraqet faktet: Ja pse shqiptarët paguajnë taksa më shumë…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka treguar me shifra konkrete, rritjen e taksave nën qeverisjen e Edi Ramës. Basha përmes një deklarate bëri të ditur se 97 % e shqiptarëve paguajnë më shumë More...

By Albpress News On E premte, Qershor 15th, 2018
0 Comments

Bizneset e huaja shtojnë transferimin e fitimeve jashtë

Sipërmarrjet e huaja po transferojnë gjithnjë e më shumë fitime këto dy vitet e fundit, duke iu afruar niveleve rekord të arritura në periudhën 2008-2010, kur kompanitë celulare kishin norma të larta More...