Tag archive for ‘biznese’
By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Tatimet ultimatum bizneseve: Dorëzoni sot deklaratën e TVSH-së, ose do të…

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, rikujton të gjithë tatimpaguesit e biznesit të vogël, se sot është afati i fundit për deklarimin dhe pagesën e TVSH-së, për periudhat tatimore Prill, Maj dhe Qershor More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Bizneset në zonat turistike në sitën e hetimit tatimor, miliona lekë gjoba

Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Qendror po ushtron kontrolle të detajuara ndaj subjekteve, që kanë veprimtari ekonomike në zonat turistike të Qarkut të Durrësit dhe Korçës, përkatësisht nga Gjiri i More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Hetimi Tatimor mbyll 4 hotele në Sarandë e Ksamil/ Ja çfarë duhet të dinë bizneset në bregdet…

Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Jugor ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informalitetit dhe rritjen e të ardhurave. Sipas një njoftimi zyrtar, kjo njësi bëri të ditur More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

TVSH te biznesi i vogël: Nesër afati i fundit për deklarimin e librave

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, dëshiron të sjellë në vemendje se, data 10 korrik 2018, është afati i fundit i deklarimit të librit të shitjes dhe blerjes, për tatimpaguesit e vegjël me qarkullim More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 30th, 2018
0 Comments

QKB: Bizneset afat deri më 31 korrik për të dorëzuar bilancet e vitit 2017

Qendra Kombëtare e Biznesit njoftoi se të gjithë bizneset që janë të regjistruar me përgjegjësi tatimore tatimfitimi duhet të depozitojnë pranë saj bilancin dhe raportin e auditit sipas parashikimeve More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Deklarimet e pagave të punonjëve/ Rama ka një paralajmërim për bizneset…

Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Vlorës ka paralajmëruar bizneset e mëdha që të deklarojnë pagat reale të punonjësve të tyre, ndërsa e ka cilësuar këtë si betejën e rradhës të qeverisë. Rama është More...

By Albpress News On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha paraqet faktet: Ja pse shqiptarët paguajnë taksa më shumë…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka treguar me shifra konkrete, rritjen e taksave nën qeverisjen e Edi Ramës. Basha përmes një deklarate bëri të ditur se 97 % e shqiptarëve paguajnë më shumë More...

By Albpress News On E premte, Qershor 15th, 2018
0 Comments

Bizneset e huaja shtojnë transferimin e fitimeve jashtë

Sipërmarrjet e huaja po transferojnë gjithnjë e më shumë fitime këto dy vitet e fundit, duke iu afruar niveleve rekord të arritura në periudhën 2008-2010, kur kompanitë celulare kishin norma të larta More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 14th, 2018
0 Comments

Bizneset shqiptare që po presin superfitime nga Kampionati Botëror i Futbollit

Sot në orën 17:00 do të nisë ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të Futbollit 2018 dhe janë pikërisht, të zotët e shtëpisë, Rusët që do të hapin këtë kompeticion madhor në fushën e sportit. More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Taksa e rrugës së Kombit, ja çfarë i kërkohet Ramës nga biznesi…

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj dhe ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, zhvilluan të mërkurën një takim me përfaqësues të Odës Ekonomike të Kosovës, në kuadër të konsultimeve More...