Category berisha Archives - Page 2 of 10 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘berisha’
By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Berisha-Thaçit: S’ka mjerim më të madh se të përpiqesh ta pastrosh fytyrën me mbetjet e kuzhinës së Beogradit!

Vijojnë replikat në distancë mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Presidentit të Kosovës Hashim Thaci, i cili ka paralajmëruar se me Serbinë do të diskutohet edhe mbi korrigjimin e kufijve. “Së pari More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

2.3 km rruge ne 4 muaj, Berisha: Rekord turpi, faliment i plote i narkoqeverise

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj publikimit të statistikave zyrtare sipas të cilave në 4 muajt e parë të këtij viti qeveria ka ndërtuar vetëm 2.3 km rrugë me një kosto prej 12.2 milion euro. Berisha More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Tërhiqet Thaçi: Akuzat nuk i kisha për Berishën…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur edhe një herë për idenë për korrigjimin e kufijve. Po ashtu edhe rreth debatit të hapur dje me ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berishën. Edhe pas deklaratave More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Shperthimi i deputetit te PD kunder Thaçit: Ke folur si dashnorja e Arkanit…

Deputeti i PD-se, Myslim Murrizi ka reaguar me nje shenim te gjate ne faqen e tij ne rrjet, pas deklarates akuzuese qe presidenti i Kosoves beri ndaj ish kryeministrit Sali Berisha, teksa e akuzoi se kishte furnizuar More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Ja kush e ndaloi Berishën të hynte në Kosovë në vitin 2000…

Sot është diskutuar mjaftë për ndalimin e Sali Berishës për të hyrë në Kosovë në vitin 2000. Presidenti Thaçi gjeti një mbështetje te Ibrahim Rugova, ku tha se ky i fundit ia pamundësoi hyrjen në More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Ish deputetja e LDK kundër Thaçit: Berishën e pengoi Hashimi dhe Nano, jo…

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka thënë se Sali Berisha nuk ishte lejuar të hynte pasluftës në Kosovë pasi pengesë ishin bërë Hashim Thaçi dhe Fatos Nano. Ajo ka More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Ndoka në krah të Berishës: Hashim, bustin e do prej bronxi apo mermeri…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në rrjet, sulmoi ashpër ish-Kryeministrin Sali Berisha. Debati në distancë mes dy politikanëve nisi pas qëndrimit të shprehur nga presidenti kosovar More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Thaçi shpërthen ndaj Berishës: Nuk na duhen këshillat tuaja që i takojnë kohës së turpit të historisë shqiptare

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka gjetur kohë që t’i përgjigjet ish-presidentit e ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha. Ai ka thënë se Kosova ka përkrahjen e plotë nga SHBA e BE për arritjen More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Berisha me shqiptaret e Lugines: Asnje pellembe toke e Kosoves nuk i jepet Serbise

Ish-kryeministri Berisha priti ne një takim delegacionin e Partisë Demokratike Shqiptare te Luginës se Preshevës, te kryesuar nga Ragmi Mustafa. Ne ketë takim Mustafa e njohu zotin Berisha me gjendjen e rende More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 1st, 2018
0 Comments

Hallunaj u rikonfirmua ne detyre, shperthen Berisha: Ky eshte Hallun Veting

Gjyqtari Dritan Hallunaj që la të lirë Arben Frrokun, të dënuar më pas me burg për jetë për vrasjen e Komisarit, Dritan Lamaj, doli i pastër nga vettingu. E çuditshme, por e vërtetë, pasi disa muaj More...