Tag archive for ‘berisha’
By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Krimi i dyfishtë në Shkodër/ Berisha: Killeri shkoi drejt selisë së partisë siçiliste

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Shkodër, ku mëngjesin e sotëm u gjetën pajetë një ish-oficer policie dhe bashkëshortja e tij. Berisha, në mesazhin e More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Berisha thirrje shqiptarëve: Mos pranoni me asnjë çmim marrëveshjen e fshehtë të Ramës me Tsipras

Ish-Kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje shqiptarëve që të mos pranojnë me asnjë çmim marrëveshjen e fshehtë të Londrës “Tsipras-Yografi i dytë” të coptimit të trojeve shqiptare. Përmes More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Berisha: Samiti i NATO-s, Rama më i diskretituari. Iu refuzuan 7 takime…

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjet ka bërë publike shifrat që jep Shqipëria si kontribut për NATO-n.  Berisha shkruan se, Edi Rama ishte njeriu më i diskredituar në këtë samit, More...

By Albpress News On E martë, Korrik 10th, 2018
0 Comments

Takimi Rama-Tsipras në Londër/ Berisha: Sot i fal Greqisë 1200 km det, triliona fuçi naftë dhe fshin…

Ish- kryeministri Sali Berisha komenton takimin që do të mbahet sot në Londër mes dy kryeministrave Edi Rama dhe Aleksis Tsipras. Sipas tij sot Rama do i dorëzojë Ciprasit marrëveshjen që i fal 1200 km sipërfaqe More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Berisha i nxjerr gënjeshtrën Ramës: Po mburret me investimet e mia…

Sali Berisha, kryeministër, ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se po fyen edhe më teveqelët me gënjeshtrën e radhës, inaugurimin e fundit që bëri dje në Vlorë. Berisha theksoi se impiantin e përpunimit More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Sheshi Skënderbej, Berisha: Në 1958 ishte shesh njerëzor, Rama ndërtoi një…

Sheshi “Skënderbej” është vendi ku është shkruar historia e shtetit shqiptar. Një udhëtim në formë, simbolikë, përmasë, histori dhe gjithçka përfaqëson ky shesh, erdhi sonte në mbrëmje në “Exclusive”, More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Kapja e skafit me 1 ton drogë/ Berisha: Rama, eksportues i parë i krimit në Europë

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjet ka komentuar kapjen e 1 ton drogë në një skaf të nisur nga brigjet shqiptare drejt Italisë. ‘Në ceremoninë e nisjes  merrte pjesë Forca e Krimit More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 5th, 2018
0 Comments

Berisha: Rama fytyrëkatran i krimit, ndaluni një moment dhe …

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar një apel deputetëve socialist që të ndalen për një moment dhe të shohin se çfarë po ndodh. Gjatë seancës parlamentare ku po diskutohet mbi pr/ligjin mbi Teatrin, More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 5th, 2018
0 Comments

A do të djegë mandatet e deputetëve opozita? Ja ç’thonë Berisha, Kryemadhi e Basha

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi duket se ndajne te njejtin mendim, teksa pranojne se qendrimi ne sallen e Kuvendit, nuk ka kuptim, pasi nuk jane aty per foto. Se paku keshtu More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 5th, 2018
0 Comments

VIDEO/Berisha: Rama, një adoleshent i droguar. Po ekzekuton simbolin kombëtar, Teatrin…

Ligji i ekzekutimit të simbolit kombëtar, Teatrit Kombëtar, e ka cilësuar ish-Kryeministri Sali Berisha pr/ligjin e paraqitur nga Qeveria për Teatrin. Berisha e ka cilësuar Ramën një ‘adoleshent të droguar’, More...