Category basha Archives - Page 2 of 23 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘basha’
By Albpress News On E mërkurë, Shtator 19th, 2018
0 Comments

Ja tre ofertat e Ramës për Bashën, Bushati zbardh detajet…

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka deklaruar sot se qeveria është e hapur për dialog me opozitën. Madje Bushati ka dhënë detaje për tre ofertat që janë në tryezë nga ana e kryeministrit Rama drejtuar More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 19th, 2018
0 Comments

Balla – Basha përballen në gjykatë për akuzat e eurove të sekuestruara në Toyota Yaris

Taulant Balla, kryetar i Grupit Parlamentar të PS, dhe Lulzim Basha, Kryetar i PD-së, do të përballen në gjykatë më datën 10 tetor. Në muajin qershor, Balla ngriti padi kundër Bashës, pas akuzave të More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha-Ramës: Një fije floku po iu prek deputetit do mbash përgjegjësi me kokën tënde

Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar ashpër ndaj kërcënimit të deputetit Agron Shehaj nga kryeinspektori i IKMT në Vlorë, Fatmir Meta. Me një deklaratë të fortë, Basha paralajmëroi Kryeministrin Edi More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

Basha deklaratë të jashtëzakonshme, çfarë ka ndodhur…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, do të dalë në orën 19:00 në një deklaratë të jashtëzakonshme për mediat. ‘Ne oren 19.00 kryetari Basha deklarate e jashtezakonshme ne seli te PD’, thuhet në njoftimin More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

Rama ironizon Bashën: Nuk vjen dot në pushtet dhe kërkon…

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratat e kreut demokrat Lulzim Basha lidhur me vettingun e politikanëve. “Ai krimineli është shoku i burrit të motrës së kundërshtarit tim. Mamaja e tij ka lidhje More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha: Vetingu i politikanëve, Rama të shprehet e do apo jo! Detajet teknike ua them …

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur sot për pastrimin e politikës nga krimi, duke vënë theksin në proçesin e vetingut për politikanët. Basha tha se ligji në fjalë përdor të njëjtat More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha-Ramës: Kryeministër mashtrues i çarterave dhe luksit…

Kreu demokrat Lulzim Basha ka publikuar në rrjet një tjetër video, duke denoncuar Kryeministrin Edi Rama. Video pasqyron reagimet e qytetarëve kundër mbylljes së shkollave. “Që dje kryeministri mashtrues More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

Basha zbulon 5 rregullat e vetingut të politikanëve/ Ja kush do e bëjë dhe mbikqyrë

Kreu demokrat Lulzim Basha ka zbuluar sot 5 rregullat kryesore të Vettingut të politikanëve. Sipas Bashës, vetingun e politikanëve nuk do e bëjë politika, as Kuvendi, por profesionistë të pavarur nga politika. More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

Basha-Ramës: Kukull e krimit, politikani më i dështuar në 30 vjet…

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili akuzoi opozitën se po zhyt në terr fëmijët shqiptarë. Basha shkruan, se Rama është krimineli më i madh i fëmijëve shqiptarë, More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

OMONIA: Takimi Idrizi-Basha, PBDNJ të ripërcaktojë pozicionin politik

OMONIA ka reaguar pas takimit të kreut të PDIU-së, Shpëtimi Idrizit, me kreun e PD-së Lulzim Basha. “E çmojmë si lëvizje të panevojshme dhe të parargumentuar zhvillimin e djeshëm dhe tekstin shoqërues More...