Category basha Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘basha’
By Albpress News On E shtunë, Shtator 22nd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha-Ramës: Pse ke frikë nga vettingu në politikë…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjet, thekson se Kryeministri Edi Rama e pranoi se është kundër vettingut në politikë. Basha shtron pyetjen sepse Rama ka frikë nga vettingu i politikës, More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

VIDEO/ Vettingu i politikaneve, Rama tallet me Bashen…

Kryeministri Edi Rama ka postuar nje video ne rrjet lidhur me qendrimet e kreut demokrat, Lulzim Basha, ne raport me Komisionin e Venecias. Rama i referohet qendrimeve te kreut te PD ne 3 vitet e fundit lidhur me More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Basha zbulon se shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi e mbështesin 5 banda kriminale

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zbuliar se shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë e mbështesin 5 banda kriminale në veri dhe në jug të lumit Ibër. “Propozimi për shkëmbimin More...

By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
2 Comments

VIDEO/ Basha: Paratë e drogës po pastrohen në ndërtim, bixhozit iu ulën taksat…

Kreu demokrat Lulzim Basha ka artikuluar akuza të ashpra ndaj qeverisë pvr lidhjet e saj me krimin. Basha mori pjesë në konferencën ballkanike që zhvillohet në Tiranë, ku theksoi kapjen e qeverisë nga krimi, More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

Marku transferoi 3 prokurore, Basha: U shkaterrua perfundimisht…

Kryetari i PD-se, Lulzim Basha, ka reaguar permes nje komenti ne rrjet lidhur me vendimin e Kryeprokurores Arta Marku, e cila transferoi ne prokurorite e rretheve 3 prokurore te Krimeve te Renda. Basha shkruan se More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

Basha i pergjigjet Rames per Teatrin Metropol dhe i kujton kinemate…

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar ndaj deklaratave te Kryeministrit Edi Rama, i cili nga salla e Kuvendit, publikoi shkresen, sipas te ciles ministri i PD, Florion Mima, i kerkonte Bashkise se drejtuar nga Basha, More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

Dokument/ Rama i publikon Bashës shkresat: Ja si e privatizuat Teatrin e Metropolit

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur foltoren e Kuvendit për t’iu përgjigjur akuzave të opozitës lidhur me ligjin për Teatrin. Madje Rama ka preferuar që t’i përgjigjet me një shkresë të ish-ministrit More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

Basha ultimatum Ramës: Nesër shansi i fundit, pastaj…

Lulzim Basha, kryetar i PD-së, ka paralajmëruar nga Vlora, Kryeministrin Edi Rama se miratimi i ligjit të Vetingut të politikanëve është shansi i fundit që i jepet për pastrimin e politikës nga krimi, More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

Basha sulmon ashpër Arta Markun: Të shkoje me pranga në Kuvend dhe të tërhiqje zvarrë…

Në një kohë kur Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, po raportonte në Kuvend lidhur me institucionin që drejton prej 9 muajsh, nga Vlora, kreu demokrat Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta. More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 20th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha: Rama i marrë peng nga krimi, hajdut me damkë…

Ka nisur në Vlorë takimi i deputetëve të opozitës, ku nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha, janë hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Basha ka përmendur vrasjet dhe rrëmbimet e ndodhura More...