Category bardhi Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘bardhi’
By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

“Babalja”/ Alibeaj e Bardhi akuza qeverisë dhe prokurorisë: Ja provat që nuk hetohet krimi

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj dhe këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi, kanë akuzuar qeverinë dhe Prokurorinë për çështjen e audio përgjimit e njohur si ‘Babale’, ku pretendohet se është përfshirë More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Gazmend Bardhi: Ja dy rregullat bazë të vettingut të politikanëve

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, është shprehur në lidhje me draft-propozimin e PD-së për vettingun e politikës. Bardhi tha të hënën në studion e ‘Opinion’, se ky draft përcakton dy rregulla More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

Bardhi-Bibes: Audio-përgjimi, nuk duhej të ishe para kamerave, por para…

Partia Demokratike i është përgjigjur nënkryetarit të KQZ-së, Denar Biba, lidhur me audio-përgjimin. Gazment Bardhi, ish-ministër i Drejtësisë, theksoi se shantazhuesi i Edi Ramës, Denar Biba nuk duhej More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Bardhi-Bibes: Ja perse duhesh te shqetesohesh…

Gazment Bardhi, keshilltari ligjor i PD-se, ka reaguar ndaj nenkryetarit te KQZ-se, Denar Biba. Permes nje postimi ne rrjet, Bardhi i sugjeron Bibes qe si jurist duhej te ishte i shqetesuar per reagimin e Gjykates More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Audio-përgjimi/ Bardhi: Heshtja e Ramës tregon se ai është ideatori i kërcënimit

Gazmend Bardhi, këshilltari Ligjor i Partisë Demokratike, ka reaguar sot përmes një deklarate, lidhur me audio-përgjimin e publikuar një ditë më parë mes Ledio Biankut dhe Denar Bibës, ku tregohet sesi More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 20th, 2018
0 Comments

Bardhi: Policia u zgjua, a ka qenë në Korfuz Taulant Balla me personin e shpallur në kërkim…

Gazmend Bardhi, ekspert ligjor në PD ka reaguar ndaj një deklarate të Policisë së Shtetit lidhur me shtetasin Edmond Bega, i ndaluar në Greqi. “A ka qenë Taulant Balla në Korfuz me Edmond Begën?”, More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Alibeaj: Prokuroria të hetojë anëtarin e vetting, fallsifikoi dokumentet…

Partia Demokratike i ka kërkuar sot, Prokurorisë, nisjen e hetimit ndaj komisionerit të Vetingut, Lulzim Hamitajt, pasi zotëron prova se Hamitaj ka jo vetëm që nuk i përmbush kriteret për detyrën që ka, More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 28th, 2018
0 Comments

Bardhi: KPK po funksionon me dy standarde, po merr urdhëra politikë

Këshilltari Ligjor i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, denoncon se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po funksionon me dy standarde, po merr vendime me urdhër politik, dhe po punon me ritme të ngadalta sa More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Bardhi akuza Ramës: Po zhbën drejtësinë, vettingun e kanë kaluar ata që …

Partia Demokratike, përmes këshilltarit ligjor, Gazmend Bardhi, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se po zhbën reformën në drejtësi për të rikthyer institucionet e kalbura të sistemit të vjetër të drejtësisë. More...

By Albpress News On E diel, Korrik 22nd, 2018
0 Comments

Bardhi: Drejtësia në kolaps, pasi vullneti i Ramës ishte të kapte sistemin jo të…

Gazmend Bardhi, ekspert për çështjet e Drejtësisë në PD, akuzoi Kryeministrin Edi Rama, e futjes në kolaps të drejtësisë. Bardhi tha se sistemi sot është në kolaps pikërisht nga vullneti i Edi Ramës More...