Category barcelona Archives - Page 2 of 4 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘barcelona’
By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Barcelona nesër zyrtarizon transferimin e Vidalit

Arturo Vidal është shumë pranë transferimit te Barcelona. Mesfushori kilian është i destinuar për të luajtur në skuadra të mëdha, edhe pas largimit nga Bayern Munich. Mediet në Spanjë bazuar në burime More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Barcelona do të shesë emrin e “Camp Nou”, ja për sa miliona euro

Treqind milionë euro për t’i bashkëngjitur “Camp Nou”-t emrin e një sponsori gjigant. Ky është plani i drejtuesve të Barcelonës që duan të mbyllin një marrëveshje sponsorizimi prej 300 milionë More...

By Albpress News On E diel, Korrik 29th, 2018
0 Comments

91 golat në 69 ndeshje, kur Leo Messi bëri çmendurinë

Kohët e fundit Lionel Messi ka kaluar në heshtje. Më gjasë për shkak të dy gjërave: paraqitja tejet e dobët e Argjentinës në Kupën e Botës dhe kalimi i Cristiano Ronaldos te Juventus. Prandaj mbase është More...

By Albpress News On E martë, Korrik 24th, 2018
0 Comments

Chelsea refuzon edhe ofertën e tretë të Barcelonës për Willianin

Mediat angleze raportojnë se klubi anglez, Chelsea, ka refuzuar ofertën e tretë të Barcelonës për yllin brazilian, Willian. Gjiganti spanjoll është në kërkim të një sulmuesi të ri pas refuzimit nga More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Super-sulmuesi refuzon Barcelonën, shkak është Messi…

Barcelona po përpiqet pa sukses për transferuar një lojtar të madh këtë verë. Skuadra blaugrane dështoi në transferimin e Antoine Griezmann, Eden Hazard nuk dëshiron të luajë atje, Neymar nuk do të More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Në garë për Willianin

Dy klubet e mëdha evropiane, Barcelona dhe Manchester United janë të interesuara për sulmuesin e Chelseas, Willian, raportojnë mediat e huaja. Braziliani duket se nuk është i kënaqur tek “Blutë” e Londrës More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

ZYRTARE: Paulinho largohet nga Barcelona, kjo do të jetë skuadra e re

Paulinho do të rikthehet në futbollin kinez. Skuadra Guangzhou Evergrand ka konfirmuar se ka rikthyer në skuadër Paulinhon. Mesfushori brazilian që ishte pjesë e Barcelonës, do t’i bashkohet Guangzhou Evergrand More...

By Albpress News On E diel, Korrik 8th, 2018
0 Comments

Shkëlqeu në Kupën e Botës, por s’ka vend tek Barcelona…

Barcelona nuk llogarit më shërbimet e mbrojtësit kolumbian, Yerry Mina, i cili do të transferohet në Premierligë. Katalunjasit nuk kanë marrë në konsideratë paraqitjet e lojtarit në Kupën e Botës, i More...

By Albpress News On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Barcelona, 178 milionë euro për 3 yje…

Barcelona është gati të nisë merkaton. Në Spanjë janë të sigurt se katalanasit do të zyrtarizojnë blerjet e tre lojtarëve në ditët e ardhshme, ndoshta brenda kësaj jave. Sipas “Don Balon”, Barça More...

By Albpress News On E diel, Qershor 10th, 2018
0 Comments

Messi: Nuk më intereson Reali, dua…

Lionel Messi ka dhënë një intervistë të gjatë për medien spanjolle ‘Sport.es’. Pesë herë fituesi i Topit të Artë do të jetë me Argjentinën në Kupën e Botës në Rusi. Para nisjes për në Rusi, More...